Thodex’in İlk Başta Gözden Kaçan Milyonlarca Dolarlık Transferi Tespit Edildi!

Türkiye’nin en büyük olmasa da büyük ihtimalle en çok konuşulan kripto para borsası Thodex, bir süre daha gündemde kalmaya devam edecek gibi gözüküyor. İlk etapta 2 milyar dolarlık bir vurgun yaptığı öne sürülen Thodex’in olası vurgun miktarı ise her geçen gün değişiyor.

Soylu’nun İddia Ettiği Miktara Yenisi Eklendi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamada bilirkişi raporuna göre Thodex’in cüzdanlarından kısa süre içerisinde 108 milyon dolarlık fon çıktığı vurgulanmıştı. Thodex’in mağdurlarının toplam zararı hesaplanmasa da bilirkişi raporunun 108 milyon dolara işaret etmesi aslında yatırımcıların kafasındaki soru işaretlerini gidermişti.

Şimdi ise önde gelen bir analiz şirketi tarafından durumun çok daha farklı olduğu ortaya çıktı. Thodex kripto para borsasının cüzdanlarını inceleyen analiz şirketi Whitestream, Ağustos 2020 ila Şubat 2021 tarihleri arasında 5.000’e yakın BTC’nin cüzdanlardan Kraken kripto para borsasına gönderildiğini tespit etti. O an itibarıyla 125 milyon dolara tekabül eden bu fonlar an itibarıyla ise 300 milyon dolara yakın bir değere ulaşıyor.

Thodex Vurgunu 300 Milyon Doları Geçti mi?

Şu an kapalı olan ve CEO’su kırmızı bülten ile aranan Thodex’in tam da vurgun öncesi böyle yüklü BTC çıkışları gerçekleştirmesi ise dikkatlerden kaçmadı. İsrail Savunma Bakanlığı ile de bağlantısı olduğu bilinen Whitestream’in bu tespiti ise her şeyi değiştirebilir.

Whitesream CEO’su ve kurucu ortağı Itsik Levy ise konu hakkında yaptığı açıklamada Kraken’in aslında Thodex tarafından resmen emanet cüzdanı olarak kullanıldığını belirtti. Thodex’in böylesine yüklü transferleri Kraken’e yapmasını şüpheli bulan CEO, durumun hack ile ilgili olmadığını da teyit etti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Stellar (XLM) Fiyat Analizi: XLM Kritik Seviyede İşlem Görüyor

Sonrakini Oku

Başarılı CEO’dan Bitcoin Tahmini: “Bu Çılgınca Gelebilir Ama Gerçekleşecek”

Bir Cevap Yazın