Tezos, Coinbase Haberi İle Uçuşa Geçti!

Geçtiğimiz yıllarda yaşadığı yönetimsel sıkıntılar nedeniyle ana ağını bir türlü piyasaya süremeyen Tezos (XTZ), ana ağını piyasaya sürdükten sonra ortaklık üzerine ortaklık imzalayarak kısa sürede ciddi bir büyüme elde etti.

Bundan birkaç ay önce Coinbase‘in kurumsal yatırımcılara yönelik depolama platformu Coinbase Custody’de listelenen XTZ, dün yapılan bir duyuru ile yatırımcılara ikinci müjdeyi vermiş oldu.

Coinbase Earn’e Tezos Desteği

Tezos, ABD merkezli popüler kripto para borsası Coinbase müşterileri için de staking hizmeti vermeye başladı. Ünlü borsa buna ek olarak çeşitli sorulara cevap veren kullanıcıların Coinbase Earn üzerinden XTZ kazanmalarının da önünü açtı. Kripto para yatırımcıları bundan sonra sahip oldukları XTZ’leri Coinbase borsasında tutarak yüzde 5’e varan faiz kazanabilecekler.

Toplam piyasa değerine göre en büyük 19. kripto para birimi sıralamasına yükselen Tezos ise, haberden önce 0,90 dolar seviyelerinden işlem görürken, listelenmeden sonra yüzde 50 üstü artış yakalayarak 1,40 dolara kadar yükselmeyi başardı. Hafif bir düzeltme yaşayan XTZ bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 1,13 dolarlık birim fiyata sahip.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

İtalyanlar Visa ve Mastercard Yerine Bitcoin Tercih Ediyor!

Sonrakini Oku

Çin Kripto Paralar Hakkında Yeni Uyarı Yayımladı!

Bir Cevap Yazın