Tether (USDT) Tarafından Beklenen Açıklama Geldi!

Tether (USDT), Polygon ağında stablecoini resmi olarak başlattı. Stablecoin’i duyuran kuruluş, Güney Amerika pazarı için yeni bir ürün piyasaya sürdükten sonra yeni blok zincirlerine genişleme planlarını da açıkladı. Tüm bunlar olurken , Tether rezervleri nedeniyle sıkıntılı zamanlar geçirdi.

Hoş Geldin Polygon

Tether, erişimini kripto evrenine yaymaya devam ederken, Polygon (MATIC) blok zincirinde USDT stablecoinini piyasaya sürdü. Bu son eklemeyle birlikte, USDT’nin Ethereum, Tron, Solana, Algorand, Avalanche, Kusama ve diğerleri dahil olmak üzere 11 blok zincirinde mevcut olduğu anlamına geliyor.

Tether’in Baş Teknoloji Sorumlusu Paolo Ardoino, yeni lansman konusundaki coşkusunu her iki taraf için de çığır açıcı olarak dile getirdi. Topluluğuna dijital token alanındaki en likit, istikrarlı ve güvenilir sabit paraya erişim sunan USDT’yi Polygon’da başlatmaktan heyecan duyduklarını belirtti.

Ardoino, Poligon ekosistemi bu yıl tarihsel bir büyümeye tanık olduğunu ve Tether’in gelişmeye devam etmesine yardımcı olmak için gerekli olacağına inandıklarını da sözlerine ekledi.

Polygon, en hızlı büyüyen blok zincirlerinden birisi olarak görülüyor ve Ethereum’un altyapısı üzerine inşa edilmiş bir Katman-2 ölçekleme çözümü olarak kendisine bir isim vermiştir. Blok zinciri, platformda çalışan 19.000 merkezi olmayan uygulamaya (DApps) sahip ve aylarca bekledikten sonra kullanıcılar, getiri elde etmek ve ekosistemin içine ve dışına para taşımak için USDT’yi kullanabilirler.

Haberin ardından MATIC, önceki haftalarda meydana gelen kayıpların bir kısmını dengelemesini sağlayacak ralli kaydetti. Token 0,5813 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Topluluk haberi memnuniyetle karşılarken ticaret hacimleri de 500 milyon doları aşmış durumda.

Uzmanlara göre, Tron ve Ethereum, USDT’nin en yüksek kullanımına sahip, ancak Polygon’un Ethereum ile yakınlığı ve ucuz ücretleri ile Tron’un payının bir kısmını aldığı da yakın zamanda görülebilir.

Tether Devam Ediyor

Tether, geçen hafta Meksika pezosuna sabitlenmiş yeni bir stablecoin başlattı. MXNT olarak adlandırılan, Ethereum, Tron ve Polygon blok zincirlerinde piyasaya sürülen stablecoin, Tether tarafından başlatılan dördüncü fiat sabit stablecoin oldu.

Ardoino, Peso ile sabitlenmiş bir stablecoinin piyasaya sürülmesi, gelişmekte olan piyasalardaki ve özellikle Meksika’dakiler için bir değer deposu sağlayacak diye belirtti. Yeni tekliflere rağmen, hukukçular sabit paralar için daha katı düzenlemeler talep ettiğinden, Tether rezervleri üzerindeki iddialarla boğuşmak zorunda kaldı.

Ayın yarısında USDT, TerraUSD’nin (UST) çöküşünün ardından değerinden 3 cent kaybetti. Yatırımcılar varlığı panik içinde sattılar ancak Ardoino, şirketin 1 dolarlık itfa işlemlerini işlemeye devam edeceğini belirterek soğukkanlı davrandı. Tether’in her zaman kullanıcısı olan müşterilerinin hiçbirine ödeme yapmayı reddetmedi ve reddetmeyeceğini de sözlerine ekledi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Wells Fargo’dan Kripto Para Uyarısı: Haziran’da Yatırımcıları Neler Bekliyor?

Sonrakini Oku

Elon Musk Bir Kez Daha Doğrulandı: Kripto Paralarda %1500’lük Büyüme!

Bir Cevap Yazın