Tether Beklenen Stablecoin’ini Piyasaya Sürdü!

Kripto para piyasasının belki de en tartışmalı ve eleştirilen projelerinden birisi olan Tether (USDT), yeni yaptığı bir duyuru ile Ethereum (ETH) blockchain ağı üzerinde ERC-20 tabanlı bir token olarak Çin Yuanı destekli stablecoin’ini piyasaya sürdüğünü açıkladı.

Çin Yuanı Endeksli Tether!

Pazartesi yayınlanan blog gönderisine göre CNH₮ isimli token direkt olarak off-shore hesaplardaki Çin Yuanı’na endeksli ve değerini buradan alıyor

”CNH, Tether’in ABD Doları (USDT) ve Avro (EURT) gibi geleneksel para birimlerinin dijital kullanımını ortaya koyma konusundaki olanaklarını temsil etmektedir.”

Tether’in böyle bir stablecoin piyasaya süreceği haberleri ilk olarak geçtiğimiz Ağustos ayında ortaya çıkmış ancak uzmanlar Çin’in katı regülasyonları ve ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşından dolayı ABD’nin de baskı yapacağından dolayı bunun mümkün olmadığını vurgulamışlardı. Tether’in aynı yönetime sahip olduğu Bitfinex kripto para borsasının hissedarlarından olan Zhao Dong o tarihlerde yaptığı açıklamada off-shore hesaplardaki Çin Yuanı endeksli bir stablecoin’in, itibari Çin Yuanının sirkülasyonunu arttırabileceğine inandığını dile getirmişti.

Tether CNH₮ token’i için bir akıllı kontrat adresi paylaşsa da, bununla ilgili daha fazla detaya blog gönderisinde yer vermedi. Şu an için hangi kripto para borsalarının bunu listeleyeceği bilinmese de Dong Ağustos ayında yaptığı açıklamada Bitfinex ve RenrenBit borsalarının bunu destkeleyeceğini vurgulamıştı. Tether’in teminatlı olan Yuan’ları nerede depolayacağı ise bilinmiyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Facebook, Libra’nın Endeksli Olduğu İtibari Paraları Paylaştı

Sonrakini Oku

ABD’li Binance Kullanıcıları İçin ”Son” Saatler!

Bir Cevap Yazın