Tether 400 Milyon USDT Yaktı! Bitcoin ‘Yine’ Düşüşe Geçecek Mi?

Whale Alert tarafından yayınlanan bir gönderiye göre Tether Treasury dün 400 milyon USDT‘yi yaktı. Sektörde eski olan birçok kripto para yatırımcısı da bunun Bitcoin (BTC) fiyatında daha önce olduğu gibi sert bir düşüş yaratabileceğini düşünmeye başladı.

Bitcoin Fiyatı Düşer Mi?

Tether’in 16 Eylül tarihinde 400 milyon dolar değerinde USDT yaktığı esnada stablecoin projesinin toplam arzı 4.1 milyar olduğu için, aslında Tether’in yüklü bir miktar yaktığı görülmekte ve bu bir seviyeye kadar tehlike oluşturabilir.  Whale Alert tarafından atılan tweet, piyasada eski olan kullanıcıların uyarılarına yol açtı ve bunun Bitcoin fiyat dinamiklerinde sert hareketlilik yaratabileceği vurgulandı. Daha fazla USDT stablecoin’i Bitcoin için daha fazla likidite anlamına gelirken, bunun azalması likiditeyi de bir seviyeye kadar azaltabilir.

Bir Twitter kullanıcısı Tether tarafından yapılan en güncel coin yakma işlemlerinin tarihini ve Bitcoin fiyatına olan etkisini gözler önüne serdi.  Tabloya bakıldığında Bitcoin’in ilk başlarda büyük, daha sonra ise küçük olmasına rağmen yine de düşüş yaşadığı görülmekte. Tether geçtiğimiz günlerde Ethereum blockchain ağına geçmek için de yüklü transferler gerçekleştirmesi ile gündeme gelmişti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Hayes ve Zhao Karşı Karşıya Geldi

Sonrakini Oku

Line’ın Kripto Para Platformu Dün Piyasaya Sürüldü

Bir Cevap Yazın