Terra’nın CEO’sundan Son Açıklama: UST’yi Geri Döndürme Planı!

Terraform Labs’ın CEO’su Do Kwon, TerraUSD’nin (UST) tekrardan dolar kuruna sabitlenmesi için yeni bir plan yaptıklarını açıklıyor. Bugün yaptığı açıklamalarla CEO, son 72 saatin Terra ekosistemi için son derece zor olduğunu ve hayatta kalmasını umut ettiğini kabul ediyor. Bu süreçte CEO, nasıl bir yol izleyeceklerine dair hızlı bir eylem planı yapıyor ve bunu ekosisteme açıklıyor.

Çözüm UST Arzı

UST, iki gün önce dolara olan sabitinin bozulmasıyla çokça gündeme gelmişti. İki gün önce neredeyse toparlayan UST, geldiğimiz noktada daha da kötüye gidiyor ve %60’a yakın bir kayıp yaşıyor. CEO, bunu çözmenin tek yolunun token basma kapasitesini artırmak olduğunu söylüyor.

Do Kwon, UST’den çıkmaya çalışan sermaye miktarının stabilcoinin mekanik işleyişi nedeniyle LUNA’nın satışlarını etkilediğini söylüyor. Bu, bugün %85 kadar fiyatı düşen LUNA için daha büyük düşüşlere neden olacak gibi gözüküyor. Bu süreçte CEO, her şeyden önce tek yolun UST’den geçtiğini ve önce onunla başlamak gerektiğini vurguluyor. Dolayısıyla CEO, UST’nin toparlaması için arzını artırmak gerektiğini ve başka yolu olmadığını söylüyor.

UST ve LUNA İlişkisi

UST arzı için normal şartlarda 1 dolar değerinde LUNA yakılması gerekiyor. Dolayısıyla aslında bu arz için öncelikle bunu karşılayacak kadar LUNA basılması da gerekiyor. CEO, önce LUNA tokenının basılacağını sonra yakılarak UST arzını artıracaklarını belirtiyor. Buna ek olarak CEO, ileride stablecoinin teminatlandırılması için de yeniden tasarlanacağının altını çiziyor.

Öte yandan ekosistemden gelen bu tekliflere onay veren CEO, temel havuzdan çekim miktarının 50 milyon dolardan 100 milyon dolara çıktığını da söylüyor. Ayrıca CEO, token oluşturma kapasitesini de 293 milyondan dolardan 1 milyar 200 milyon dolara çıkaracaklarını belirtiyor. Bu değişiklikler ile CEO, daha fazla UST arzı oluşturmayı planlıyor. Tüm bunların yanı sıra CEO, LFG’nin 1 milyar dolarlık finansman planının geçerliliğinin kalmadığını ayrıca bildiriyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Kriptoların Düşüşlerine Rağmen Artış: Yeni 3.000 ATM!

Sonrakini Oku

Uzman Finansçı Açıklıyor: Bitcoin (BTC)’nin Ayı Piyasası Aslında Göründüğü Gibi Değil!

Bir Cevap Yazın