Terra (LUNA) Bir Ailenin Sonunu Getirdi: Toplu İntihar!

Terra (LUNA) krizinin yankıları devam ederken, milyarlarca doların buhar olmasına neden olan kaotik trajedi yeni felaketlere neden oluyor.

 Terra Krizi, Can Almaya Devam Ediyor

Güney Kore’nin önde gelen gazetelerinden Korea JoongAng Daily’in haberine göre, Seul polisi aralarında 10 yaşındaki bir kız çocuğununda bulunduğu bir ailenin cesetlerine ulaştı. Aile, kayıp ihbarı üzerine bir süredir aranıyordu. Seul polisinden gelen ilk açıklamaya göre, aile Terra (LUNA) çöküşü nedeniyle intihar etmiş olabilir. 10 yaşınaki Cho Yoo-na’nın ailesine ait olduğu belirlenen bir araba, Güney Kore kolluk kuvvetleri tarafından Wando Adası’ndaki Songgok Limanı yakınlarında su altında bulundu. Araçta polis, Cho Yoo-na’nın ebeveynleri olduğundan şüphelenilen iki yetişkinin cesetlerini buldu. Ailenin ölümüne neden olan koşullar belirsizliğini koruyor olsa da, polis raporundaki ilk kanıtlar, Mayıs ayında Terra ekosisteminin çökmesinin getirdiği iflastan kaynaklanan bir intihar olasılığını ortaya koyuyor.

Müfettişler, ebeveynlerin bilgisayarlarını ve internet geçmişlerini araştırdı. Ailenin, sık sık “Luna“, “uyku hapları” ve ”intihar etmenin yolları’ gibi kelimeleri arattığı ortaya çıktı.  10 yaşındaki Cho’nun, öğretmenlerine bir aylığına seyahate çıkacaklarını söylediği ve ebeveynlerinin söz verdiği gibi 22 Haziran’da okula dönmemesi üzerine garip durum okul tarafından polise bildirildi. Polis, ailenin evinde yaptığı aramada  ödenmemiş faturalar ve ailenin ciddi bir mali sıkıntı içinde olduğunu ifade etti.

Soruşturmalar, Sürüyor!

Mayıs ayında Terra ekosisteminin çökmesi, kripto para piyasasını derinden sarstı. Uzmanlara göre, kriz kripto pazarını çökertmenin eşiğine getirdi. Sonuç olarak, yaklaşık 40 milyar dolarlık yatırımcı fonu yok oldu. Bu süreçte, parasını kaybeden birçok yatırımcı öncelikle Terra CEO’su Do Know’un kapısına dayandı. Çeşitli ülkelerden intihar haberleri geldi. Bununla birlikte, Terra çöküşünden sonra Terraform Labs’ın kurucusu Do Kwon, yeni bir blok zinciri başlattı. Yönetici, The Wall Street ile yaptığı röportajda projenin başarısız olduğunu dolandırıclık iddialarının asılsız olduğunu söyledi. Kwon ve ekibi, Singapur ve ABD’de soruşturma altında ve detaylı araştırma devam ediyor.

Şirket ve yöneticileri, birçok davayla karşı karşıya. Pazartesi günüPo bildirildiği üzere, hacktivist grup Anonymous, Kwon’un yatırımcıları dolandırdığına ve konuyu aktif olarak araştırdığına inanıyor. Terra krizi sonrası kripto para piyasası iflasın eşiğine gelen diğer şirketleri endişe ile yakından izliyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Teknoloji Devi Samsung’dan Büyük Ses Getiren Bitcoin Hamlesi!

Sonrakini Oku

Son Dakika: Amerika Milyar Dolarlık Kripto Para Davası Açtı!

Bir Cevap Yazın