Terra Ağı Yeniden mi Doğuyor? İşte Resmi Oylamanın Sonuçları ve Terra’nın Gelecek Planları

Coin-Turk’ün daha önce ele aldığı gibi, Terra‘nın kurucu ortağı Du Kwon, topluluğa ve yatırımcılara Terra ekosistemi için toplulukta bir tartışmaya neden olan bir “Kurtarma” planını duyurdu.

Kwon’un bu planı sonrasında bir oylamanın başlatılmasını tetikledi. Yapılan oylamanın sonucu, büyük olasılıkla Terra 2.0‘ın lansmanının başlatılacağını gösteriyor.

Kullanıcıların %78’i Kurtarma Planını Destekliyor

Terra Station‘daki oylama sayfasına göre, Terra topluluğunun yaklaşık %78’i ağ çatallanması ve kullanıcılara yeni token sağlanmasından yanayken, yalnızca %0,36’sı bu kurtarma planına karşı çıktı.

Bununla birlikte topluluğun toplam %20,2’si “Vetolu hayır” seçeneğini tercih ederken, %1,3’ü çekimser kaldığını belirtti.

Öte yandan oylama, oylama sürecinin tanınması için gerekli yeter sayıya henüz ulaşmadı. Doğrulayıcılara gelince, çoğunluk Du Kwon’un yeni planını da destekliyor. Otuz üç onaylayıcı teklife evet dedi ve sadece beş kişi bu plana karşı oy kullandı.

Daha önce, Terra topluluğu üyeleri, kullanıcıların %92’sinin mevcut ağdan bir çatal oluşturmamayı tercih ettiği kendi oylarını oluşturuyordu. Ancak topluluk oylaması, daha küçük bir Terra ekosistem katılımcısı grubunun fikrini temsil ettiğinden dolayı bu sonuçlar farklılık gösterdi.

Du Kwon’un “Kurtarma” Planı

Yeni teklife göre, kullanıcılar tarafından tutulan mevcut Luna token’ları “Luna Classic” token’ları olacak ve sahiplerinin yeni Luna token’larından oluşan bir airdrop almalarına izin verecek. Bununla birlikte Terra’nın algortimik stablecoin’i olan UST sahipleri stablecoin‘lerini yeni token’larla değiştirebilecek.

Öte yandan vakfın cüzdanı takas veya airdrop için uygun olmayacağından, topluluk yeni dağıtılan token’ların tek sahibi olacak.

Yeni ekosistemdeki en dikkate değer değişiklik ise, tüm ağın ve iş modelinin bel kemiği olan algoritmik stabilcoin olmadan işlevsellik olacak.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Uzmanlar Forbes’a Konuştu: Bitcoin’in Kaderini Bu Belirleyecek!

Sonrakini Oku

Tesla’ya Kötü Haber: 3 Analistten Kritik Bitcoin Yorumu Geldi!

Bir Cevap Yazın