Telegram TON’un Piyasaya Girişini Geciktirecek!

Şifreli mesajlaşma uygulaması Telegram, kendi blockchain ağı Telegram Open Network‘ün (TON) piyasaya giriş tarihini ABD’li regülatör SEC ile ilgili konulardan dolayı geciktireceğini duyurdu.

Telegram’dan Aylar Süren Gecikme

Cointelegraph kaynağının bir yatırımcıya dayandırarak aktardığı haberde, Telegram’ın bütün yatırımcılara piyasaya giriş tarihini 30 Nisan 2020 olarak geciktireceği bilgisini verdiği vurgulanmakta. Çok büyük bir heyecan ile beklenen ağın ilk tarihi Ekim olarak belirtilse de, SEC’in bundan günler önce 1,7 milyar dolarlık ICO’nun yasa dışı şekilde toplandığını iddia etmesi bütün planları bozdu.

Telegram kendi Gram token’lerini toplam iki fonlama turunda satarak dünyanın en büyük ikinci ICO’sunu tamamlamıştı. Telegram 2018 yılının Şubat ayındaki fonlaması öncesinde bir şirketin SEC’e kayıtlı olmadan menkul kıymet satması için gerekli olan Form D başvurusunda bulunmuştu.

Form D kapsamında firmaların SEC’e kayıt yaptırmadan menkul kıymet satışı yapması için bunu sadece kalifiye yatırımcılara yapması gerekiyor. Ancak yatırımcılar sahip oldukları Gram token’lerini TON piyasaya giriş yaptıktan sonra başka yatırımcılara satabileceği için, SEC bunun Form D’ye uymadığını ve kural ihlali olduğunu vurguladı.

SEC, Gram token’lerinin kesinlikle menkul kıymet olduğunu ve bunların kendisi ile kayıt altına alınmadan normal yatırımcılara satılamayacağını ifade etti. Telegram da SEC’in hamlesine yanıt vererek bunun kesinlikle kendilerini çok şaşırttığını ifade etmişti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

”Bitcoin Her An Sonlandırılabilir!”

Sonrakini Oku

HSBC Malezya İlk Sınır Ötesi Blockchain İşlemini Gerçekleştirdi

Bir Cevap Yazın