Teknoloji Devi Microsoft, Token Hizmeti İçin Patent Aldı

Amerikan teknoloji devi Microsoft, zincirler arası token yönetim sistemi uygulama teknikleri amaçlayan bir blok zinciri için patent kazandı. Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO), bugün itibarıyla Microsoft’un yan kuruluşu Microsoft Technology Licensing‘e patent verdi.

Patenti Alınan Sistem

Şubat 2019’da gerçekleştirilen patent başvurusu, “ledger-independent token hizmeti” olarak tanıtılırken bireylerin ve kurumların birden fazla dağıtılmış defter ağı ile platformda token oluşturmasına ve yönetmesine imkan tanıyan bir yazılım hizmetidir.

Patent başvurusundaki benzer platformlara örnek olarak büyük blok zinciri platformu Ethereum, IBM destekli Hyperledger Fabric, JPMorgan’ın kurumsal blok zinciri platform Quorum, R3 Corda ve Chain Core gösterilebilir. Tanımlanan bilgisayar sistemi, kullanıcıya her biri fiziksel veya dijital varlığa karşılık gelen token şablonu sağlamayı amaçlıyor.

Ledger-independent token hizmeti, birden fazla blok zincirinde token’ların yaşan döngüsünü yönetmek adına bir arabirim olarak hareket şekilde tasarlanmıştır. Geliştiricilerin token’ları temel dağıtılmış defter ağlarından bağımsız bir şekilde işlemek ve yönetmek için kod yazmasına imkan tanır.

Microsoft’un Kripto Para Endüstrisindeki Rolü

Patentin yazarlarına göre açıklanan sistem, defter sınırlarını aşmayı içeren yeni ortaya çıkan iş kullanım durumlarını geliştirmeyi daha verimli hale getiriyor. Microsoft, kripto para endüstrisi ile ilgili çok sayıda yeni patent başvurusunda bulunarak son yıllarda blok zinciri ile ilgili gelişmelerde aktif olarak rol üstlendi.

Geçtiğimiz yıl teknoloji devi, özel madencilik cihazlarına olan ihtiyacı iyileştirmek adına bireylerin aktivite verilerini kullanarak madencilik yapmalarını sağlayan bir kripto para birimi sistemi için patent başvurusunda bulundu.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Binance, Bu Ülke İçin Tüm İşlemleri Kapatıyor! Kullanıcılar Ne Yapacak?

Sonrakini Oku

Çin’den Kripto Paralarla İlgili Dikkat Çeken Açıklama: Bundan Sonra Ne Olacak?

Bir Cevap Yazın