Tartışmalı İsimden Tartışmalı İddia: Tether Olmazsa Bitcoin Artmaz!

Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi konumunda olan Tether (USDT), yine Bitcoin (BTC) fiyat manipülasyonu ile adından söz ettirdi. Satoshi Nakamoto olduğunu iddia eden Craig Wright, yılbaşına özel yayınlanan bir röportajda yaptığı açıklamaları ile eleştiri aldı.

Craig Wright, John McAfee’yi Eleştirdi

Kripto para sektörünün bir başka tanınan ismi John McAfee’nin ”Bitcoin 2020 yılının sonuna kadar 1 milyon dolar olacak” tahminini eleştiren Wright, bunun artık imkansız olduğunu dile getirdi. Bitcoin’in fiyatını bu kadar yüksek seviyelere çıkartacak kadar paranın küresel çapta bile mevcut olmadığını söyleyen ‘Faketoshi’, milyon dolar değerinde bir Bitcoin’in imkansız olduğunu ifade etti:

”Bitcoin fiyat olarak artmaya devam etmeyecek. Milyon dolarlık bir Bitcoin olmayacak. Bu (sadece) Ponzi diyarında olur.”

Bu kadar yüksek bir meblağın sadece Ponzi yapıları ile mümkün olduğunu ima eden Wright, USDT stablecoin’i ve Bitcoin’in arasındaki bağa da değindi. Bitcoin fiyatının yükseltilmesi için daha önce defalarca USDT kullanıldığının altını çizen Wright, bunun yardımı olmadan fiyatın artmayacağını düşünüyor:

”Tether artık pump yapmayacak. Bu öldü. BTC 20.000, 40.000, 50.000 ve 100.000 dolara çıkamayacak.”

Aslında Craig Wright’ın ipliğinin pazara çıkması için resmen sayılı gün kaldı. Wright daha önce sahip olduğunu iddia ettiği 1 milyondan fazla BTC’nin, 1 Ocak 2020 tarihinde erişime açılacağını belirtmişti ve buna 5 gün gibi az bir süre kaldı. 

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Özbekistan Kripto Para Birimlerini Yasakladı!

Sonrakini Oku

Çin Halk Bankası: “Dijital Yuan Bitcoin’den Farklı Olacak”

Bir Cevap Yazın