Tahminlerinde Yanılmayan Platformdan Tron (TRX) Raporu: Haziran!

Bitcoin (BTC) fiyatını tahmin etmede yüzde 90.75’lik bir doğruluk oranı olan CoinMarketCap.com kripto para topluluğu, Haziran ayı için TRON (TRX) fiyat tahminini açıkladı.

Tron, Yerinde Sayacak

Son dönemlerin yıldızı parlayan kripto para birimi TRON (TRX), son üç ayda piyasa değerine neredeyse 2 milyar dolar ekledi. TRON, aynı zamanda zincir üstü verilerinde de büyük başarılar elde ediyor. Bu yüzden altcoin’in fiyat hareketi merak konusu oldu. Tahminlerinde büyük bir doğruluk oranı bulunan önde gelen kripto para platformu CoinMarketCap’e göre, TRX Haziran sonunda  0.0755 dolardan işlem görecek. Altcoin an itibariyle, 0.08345 dolardan işlem görüyor. Bu, %8,52 oranında bir düşüşe işaret ediyor. Ankette, 1408 kişi oy kullandı.  Önceki altı ay içinde yapılan tahminlerine bakıldığında, kripto para platformunun genel olarak %78 doğruluk oranı bulunuyor.
 
TRON DAO haftalık raporuna göre, TRON ana ağındaki toplam hesap sayısı 100 milyona yaklaştı. Bu rakam, tam olarak 93.653.586. 16 Mayıs ve 22 Mayıs tarihleri arasında 1.476.689 yeni hesap oluşturuldu. Ağdaki toplam işlem sayısı, 3.21 milyara ulaştı. Geçen hafta ise  33.59 milyon işlem gerçekleşti. Ekosistemin toplam kilitli değeri (TVL) ise 9,2 milyar dolara ulaştı. Mart ayının başlarında, Tron‘un işlem sayısında ve akıllı sözleşme etkinliğinde istikrarlı bir artış meydana gelmişti. Akıllı sözleşmeler, hisse kanıtı (PoS) ekosistemindeki tüm işlemlerin %60’ından fazlasını oluşturuyordu
 

Justin Sun’dan Çarpıcı Açıklama

Dijital varlık işletmeleri oluşturma işlevi gören Fireblocks, yakın zamanda Tron ile çarpıcı bir ortaklık anlaşması imzaladığını bildirdi. Yapılan duyuruya göre, platform TRX ve TRC-20 tokenlerini destekleyecek. Tron’un kurucusu Justin Sun, 25-26 Mayıs tarihlerinde Berlin, Alte Münze’de kişisel koleksiyonundan bir dizi ender NFT çalışmalarını sergiledi. Justin Sun ayrıca algoritmik stabilcoin USDD’nin tanıtımların devam ediyor. Sun, stablecoin’in piyasa değerinin yakın gelecekte 6 milyar dolara ulaşabileceğini söyledi. Pek olası olmasa da, bu açıklama TRX yatırımcılarını umutlandırdı

Kripto para piyasası son günlerde sert düşüşlere şahit oluyor. Öyle ki yaşanan bu düşüşler sonucunda Bitcoin 30.000 doların da altına gerilerken altcoin’lerde de büyük değer kayıpları gözlemlendi. Ancak bu düşüş bazılarının işine yaradı. Öyle ki El Salvador, yaşanan bu düşüşü fırsat bilerek geçtiğimiz haftalarda Bitcoin aldığını duyurdu.  Tron da geçtiğimiz haftalarda 500 Bitcoin aldığını duyurdu.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Kripto Para Endüstrisi ABD Seçimlerine Hazırlanıyor!

Sonrakini Oku

Önde Gelen 3 CEO, CNBC’ye Konuştu: Kripto Para Depremine Hazır Olun!

Bir Cevap Yazın