Tahminlerinde Yanılmayan BitMEX CEO’sunun Son BTC Tahmini Ne?

Birçok kripto para analisti ve önde gelen uzman lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) fiyatı hakkında tahminlerde bulunsa da bunların büyük bir kısmının yanıldığı görülmüştü. Dünyanın en popüler kripto para borsalarından BitMEX’in CEO’su Arthur Hayes ise daha önce yaptığı tahmini ile adeta nokta atışı bir başarı elde etti.

Arthur Hayes’in 2020 Bitcoin Tahmini Başarılı Sonuçlanacak Mı?

Geçtiğimiz yıl yaptığı açıklamada Bitcoin’in 6.000 dolara bile düşeceğinden şüphe edenlere inat 3.000 dolar tahmini yapan Hayes, bu tahmininde başarılı olmuş ve herkesi şaşırtmıştı. Birçok borsada Bitcoin’in 3.700 dolara, BitMEX üzerinde ise 3.500 dolara inmesi ise Hayes’in tahminlerinde ne kadar iddialı olduğunu kanıtladı.

Birçok yatırımcının gözünden kaçan temel unsur ise, Hayes’in aynı açıklama içerisinde aslına ikinci bir Bitcoin fiyat tahmini de yapmış olmasıydı. 2020 yılında fiyatın önce sert düşeceğini daha sonra ise bir o kadar sert çıkacağını tahmin eden Hayes, yıl sonunda 20.000 dolarlık bir Bitcoin görülebileceğini vurguladı.

Lider kripto para birimi Bitcoin 7.300 dolara kadar çıksa da hala 20.000 dolar için uzunca bir yol olduğu biliniyor. Bitcoin’in yaklaşan blok ödülü yarılanması fiyat üzerinde beklenen etkiyi yaratabilirse BTC/USD işlem çifti kısa vadede 10.000 doların üstüne çıkabilir. Bu durumun yaratacağı FOMO ile birlikte de 2019 yılının Temmuz ayında görülen 14.000 dolar seviyesi kolayca aşılabilir.

Hayes bundan birkaç gün önce yayınladığı blog gönderisinde de BTC’nin 20.000 dolara yükseleceği tahmininin arkasında olduğunu açıkladı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Sahte Bitcoin QR Kodları İle Binlerce Dolarlık BTC Çaldılar!

Sonrakini Oku

Bitcoin Tahminlerinde Yanılmayan Analistten Yeni BTC Yorumu

Bir Cevap Yazın