Tahminleri Şaşmayan Yatırım Danışmanından Yeni Bitcoin (BTC) Fiyat Açıklaması

Gunggenheim yatırım şirketinin CIO’su ve başarılı analist, lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) kırdığı rekordan sonra fiyatın nereye gidebileceği hakkında önemli bir açıklama yaptı. Guggenheim’in Bitcoin fiyatı 10.000 dolar seviyelerinde iken alım yaptığını ve kurumsal akına katıldığını belirten CIO Scott Minerd, oldukça çılgın bir Bitcoin fiyat tahminine sahip.

Bitcoin Fiyatı İçin Hedef 400.000 Dolar

Minerd, Bloomberg TV ile yaptığı tele röportajda Bitcoin’in mevcut piyasa değerinin en az 20 kat üzerinde olması gerektiğini belirtti. Bitcoin fiyatının temel analize göre 400.000 dolar fiyata sahip olması gerektiğini belirten uzman isim, piyasayı izleyip alım satımların nasıl gideceğini takip edeceklerini ve buna göre karar vereceklerini vurguladı.

btc

Gunggenheim Kasım ayının sonlarında  ABD’nin menkul kıymetler regülatörü SEC’e 500 milyon dolarlık BTC alım başvurusu yapmıştı. Macro Opportunities Fund isimli fonu aracılığıyla 500 milyon dolarlık Bitcoin alacaklarını belirten şirket yöneticileri, şu an yaklaşık olarak %100’lük kazanç oranına ulaştı ve fonlarını 1 milyar dolara çıkarttı.

Bitcoin, Enflasyona Karşı Bir Araç

Minerd ise Bitcoin fiyat yükselişinin kaçınılmaz ve durdurulamaz olduğunu vurgulayarak, bunun sadece sınırlı sayıda var olmasının en büyük özelliği olduğunu vurguladı. Bitcoin sadece 21 milyon arza sahip olabilir ve buna ek olarak her dört yılda bir blok ödülünün yarılanması ile enflasyona karşı eşi benzeri görülmemiş bir sigorta görevi görüyor.

Guggenheim’ın yönetimi altında 220 milyar dolardan fazla fon bulunduğu biliniyor. Kurumsal yatırımcının Bitcoin’e ilgi göstermeye başlamasına rağmen bunun çok sınırlı miktarlarda olması ise gerçek boğanın başlamamış olabileceğine işaret etmekte. Guggenheim’ın en üst düzey yöneticilerinden birisinin 400.000 dolar fiyat tahmini yapması ise kesinlikle kayda değer bir gelişme ve adım.

Kurumsal Yatırımcılar Hala Temkinli

Kurumsal yatırımcı 2020 yılında Bitcoin’e daha önce hiç olmadığı kadar çok ilgi göstermeye başladı. Bununla beraber kurumsal isimlerin lider kripto para birimine temkinli yaklaştığı ve %2,5 ila %10 arasında değişen miktarlarda yatırım yaptığı görülüyor. Eğer güvenli liman yatırımı olarak altın yerine Bitcoin alınmaya başlanırsa kesinlikle ayrılan fon miktarı da arttırılacaktır. Bunun Bitcoin için 400.000 dolar gibi fiyatlara yükselişi getirmesi ise sanıldığı gibi hayal olmayabilir.

Bitcoin fiyatı Mart 2020 tarihinden bu yana %700’den fazla artarak bunu kanıtlamış oldu.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

XRP Coin Grafik: Ripple Fiyat Artışı İle İşlem Hacminde de Patlama Yaşandı!

Sonrakini Oku

Sıcak Gelişme: Bitcoin (BTC) Fiyatı 23.000 Doları Gördü: 30.000 Dolar mı Geliyor?

Bir Cevap Yazın