Stellar (XLM) Fiyat Analizi: XLM Kritik Seviyede İşlem Görüyor

Popüler kripto para Stellar (XLM), son bir haftada %35 artışla önemli bir ralli kaydetti. 25 nisanda 0.40 dolar fiyatla işlem gören XLM, 0.547 dolara kadar tırmanarak yatırımcılarını sevindirdi ancak 0.551 dolar ile 0.566 dolarlık önemli direnç seviyelerini aşamadı.

XLM Fiyatında Önemli Seviyeler

Stellar Lumens (XLM), haberimizin hazırlandığı sırada 0.5178 dolar seviyelerinden işlem görürken uzmanlar popüler kripto paranın 0.4729 dolarlık destek noktasına geri çekilmesini olası görüyor.

XLM fiyatı 26 nisanda başlayan yükseliş trendine 0.472 dolarlık direnç seviyesini aşarak ivme kazandırdı ve %35’lik bir artışa imza attı. Bununla birlikte XLM fiyatı 0.551 dolar seviyesinde reddedilirken görüle satış baskısı sonucunda 0.51 dolara geri çekildi.

Stellar’ın kritik direnç seviyesinde reddedilmesi olası bir aşağı yönlü fiyat hareketini tetikleyebilir. 0.509 dolar ila 0.476 dolarlık destek bölgesi XLM boğalarının ilk savunma hattı olacak. XLM’in 0.551 dolar seviyesinde tutunamaması 0.527 dolar ila 0.485 dolarlık fiyat bandını yeniden test etmesine neden olabilir. Bunun yanı sıra ilk acil destek noktası 0.472 dolar olarak kaydedildi.

Olası geri çekilme hareketi XLM fiyatının %10 kadar düşüşünü öngörüyor. Yine de bu düzeltme yükseliş momentumuna zarar vermeyebilir. Ancak 0.469 doların altındaki bir kapanış Stellar’ın artış trendini tersine döndürebilir. Bu bağlamda XLM fiyatı 0.436 dolar ila 0.401 dolar arasındaki destek alanında geri dönebilir. Bu alanın yeniden test edilmesi kritik bir dönemeç olarak yorumlanıyor.

XLM Teknik Verileri

 

Popüler kripto paranın günlük verilerine göre RSI 52 seviyesiyle nötr bölgede. Bunun yanı sıra ADX göstergesi an itibarıyla momentum eksikliğini vurguluyor. Ancak Bollinger Bantları genişleyen yapısı ile volatilitenin yüksek olduğunu gösteriyor. XLM teknik verileri popüler kripto paranın yön tayin etmesi adına önemli bir fiyat kanalında işlem gördüğünü doğruluyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ünlü Analist Büyük Patlama Yaşayacak 3 Kripto Parayı Açıkladı

Sonrakini Oku

Thodex’in İlk Başta Gözden Kaçan Milyonlarca Dolarlık Transferi Tespit Edildi!

Bir Cevap Yazın