Steam Oyununda Büyük Ödül Bir Bitcoin

Yeni piyasaya sürülen bir bilgisayar oyunu, içerisindeki 24 adet gizem dolu bulmacayı çözmeyi başaran ilk kullanıcısına 1 bitcoin ödül verecek. Kripto para topluluğunun ilgisini çekmeyi başaran bu oyun 20 Şubat 2018 tarihinde piyasaya sürülecek.

“Montecrypto: The Bitcoin Enigma” adıyla piyasa sürülecek oyunun kullanıcıları, birinci kişi gözüyle oyundaki hedefleri bulmaya çalışacaklar. Oyuncuların büyük ödülü kazanabilmeleri için, oyunda bulunan yirmi dört büyük gizemin tamamını çözen ilk kişi olmaları bekleniyor.

Oyunculardan herhangi birisi oyundaki bütün bulmacaları çözdüğü anda oyun sona erecek. Ayrıca oyunun 1.99 dolar karşılığında kullanıcılarına sunulması planlanıyor.

Montecrypto adlı oyunun geliştiricileri oyunun kullanıcılarına yönelik oluşturulan bir tartışma platformunun sıkça sorulan sorular bölümünde şu ifadelere yer verdiler:

“Bu oyunu oluşturmaktaki amacımız bitcoin’in reklamını yapmak değil. Kazanan kişilere ödül olarak bitcoin vermenin eğlenceli olabileceğini düşündük.”

Öte yandan aynı platformda bulunan “son sözler” adı verilen bir alt başlıkta konuya ilişkin görüşlerini ifade eden bitcoin geliştiricileri oyunun bitcoin için faydalı olabileceğine ve bitcoin benimsenmesini artırabileceğine işaret ettiler.

Hâlihazırda devam etmekte olan ve manşetlerden düşmeyen diğer projelerle karşılaştırıldığında Montecrypto projesinin, kripto paraları içeren oyunlar hakkında oldukça farklı bir bakış açısı benimsediği ifade edilebilir.

Geçtiğimiz Aralık ayında sektörü etkisi altına almayı başaran merkezsiz uygulama Crypto Kitties oyun sektöründe büyük ses getirmişti. Çoğunlukla Ethereum blockchaini’ne dayanan bu tür projelerin ortaya çıkmaya devam ettiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Bunlardan bir diğeri de DEUS ETH adı verilen ve ses getirmeyi başaran bir proje.

DEUS ETH projesinde bulunan “tokenize edilmiş” karakterler hikaye boyunca çeşitli maceralara imza atıyorlar. Projenin geliştiricileri bu maceraları “Game of Thrones seyretmeye” benzetiyorlar.

Öte yandan Montecrypto ekibi, oyunun kazananı ödülünü güvence altına alıncaya kadar kimliklerini açıklamak istemediklerini ifade etti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Western Union Blockchain teknolojisini Ripple ile deneyecek

Sonrakini Oku

Beyaz Saray’dan Kripto Para Açıklaması

Bir Cevap Yazın