Starbucks: Blockchain Teknolojisini Kullanabiliriz

Yönetim Kurulu Başkanı Howard Shultz, Salı günü yaptığı açıklamada, Starbucks’ın yeni ödeme uygulamaları kapsamında Blockchain teknolojisini kullanabileceklerini söyledi.

Fox Business’in yeni bölümünde Maria Bartiromo ile konuşan Schultz, yeni ödeme uygulamasıyla beraber “patentli dijital para birimi” sisteminin olup olamayacağını tartıştı. Starbucks’ın daha merkezi bir muhasebe sistemi yerine Blockchain teknolojisini kullanıp kullanmayacağı sorulduğunda Schultz, şirketin bu yönde adımlar atmasının muhtemel olduğunu söyledi. Ayrıca Schultz konuyla ilgili, “Bence Blockchain teknolojisi, Starbucks uygulamalarının üstüne oturtulacağı bir ray olacak.” yorumunda bulundu. Schultz’ın bu açıklamaları ise akıllara, “StarbucksCoin gelir mi?” sorusunu getirdi.

Schultz Blockchain teknolojisi ve kripto paralar ile ilgili düşüncelerini ise, “Blockchain teknolojisinin sağlayacağı yeni tüketici uygulamaları ve bununla beraber dijital paraların kullanılmaya başlanacağı yeni bir çağa girdiğimiz inancındayım.” sözleriyle dile getirdi.

Schultz’ın bu açıklamalarından yaklaşık bir ay önce de, şirket yine Blockcahin teknolojisini kullanmanın kazançları arttıracağı yönünde açıklamalarda bulunmuştu.

Blockchain teknolojisinin şirket tarafından pratikte nasıl kullanılacağı henüz belli olmasa da Schultz yaklaşık bir ay önce yapılan açıklamada Starbucks’ın “dijital müşteri ilişkilerini genişletebilmek” için Blockchain teknolojisinden faydalanmayı önermişti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Antminer’a Kısa Bir Bakış: Madencilik Gelecekte Ne Durumda Olacak?

Sonrakini Oku

Tayland ICO’ları Düzenleme Bekliyor

Bir Cevap Yazın