Stablecoin’ler DEX’lerin Sorunlarını Çözebilir Mi?

Cointelegraph’ın haberine göre Amerikalı girişimci ve sadık kripto savunucusu John McAfee, merkezsiz borsanın (DEX) benimsenmesi için stablecoin’lerin çok önemli olduğunu ifade etti. McAfee bu açıklamasını 20 Ekim’de yaptığı bir Twitter paylaşımı ile dile getirdi.

Kripto Paraların Geleceği

McAfee Twitter üzerinden yayınladığı videosuna merkezsiz borsaları kullananların kripto para – geleneksel para dönüşümlerinde yaşadıkları ana engelle başladı ve şu ifadeleri kullandı:

Merkezi olmayan borsaların ana sorunu nedir? gelenekse para birimlerinizle nasıl işlem yaparsınız? Bu çok zor, çünkü merkezi olmayan bir borsada hiçbir bilgi istenmez. Ad yok, adres yok, sosyal güvenlik numarası yok, e-posta yok, hiçbir şey yok.

McAfee geleneksel para birimi dönüşümleri için bir mekanizma bulmak yerine ulusal para birimlerinin gittikçe önemsiz hale geldiğini ve çok sayıda kripto para biriminin bireylerin ihtiyaçlarını karşılamaya yeterli olduğunu düşündüğünü ifade etti. Konuyla ilgili ise şu açıklamayı yaptı:

Bundan altı ay sonra ya da bundan bir yıl, iki yıl sonra geleneksel para birimlerinin öneminin azaldığı bir dünya hayal edin. Yalnızca Bitcoin, Monero ya da Ethereum ile evler, arabalar, ayakkabılar satın alabileceksiniz. Yakında kripto ile ihtiyacımız olan her şeyi elde etme imkanımız olacak.

Çözüm: Stablecoin’ler

McAfee daha sonra yaptığı açıklamalarda DAI gibi stablecon’lerin DEX’lerde para çekme ve yatırma işlemlerindeki problemleri çözebileceğini ifade etti. Bu konudaki vizyonunu ise şu sözlerle açıkladı:

DAI para birimini merkezsiz bir borsadan aldığınızı hayal edin. Her zaman bir dolara eşit olacaktır.

Öte yandan McAfee kendi merkezsiz borsasını kullanıcıyla buluşturdu. Bahsi geçen merkezsiz borsanın Etherum Blockchain’inde çalıştığı belirtildi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Libra, Facebook’tan Başka Kimseden Destek Almıyor Mu?

Sonrakini Oku

IBM, SoftBank ve TBCASoft Blockchain Ortaklığı Kurdu

Bir Cevap Yazın