Square, İkinci Çeyrek Raporunu Yayınladı! Bitcoin (BTC) Kazançlardaki Aslan Payını Oluşturdu

Milyarder iş insanı Jack Dorsey’in finans firması Square’in eşler arası ödeme hizmeti olan Cash App, ikinci çeyrekte 2.72 milyar dolarlık Bitcoin varlığı kaydetti. Geçtiğimiz yılın aynı dönemiyle karşılaştırılacak olursa bu %143’lük bir artışı temsil ediyor.

Square’in İkinci Çeyrek Raporu

Bitcoin savunucusu Jack Dorsey’in firması olan Sqaure, ikinci çeyrek raporunu yayınladı. Bitcoin, Square’in ikinci çeyrekteki toplam net gelirindeki aslan payını oluşturdu. Dev firma, Bitcoin’in kritik bir düzeltme gördüğü dönemde bile önemli büyüme sağladı. 2. çeyrekte ayı piyasası lehine haberlerin gündemi oluşturması, lider kripto para birimi fiyatını %50’nin üzerinde bir geri çekilmeye itti. BTC, bu fiyat hareketi ile kaydedilen en kötü çeyreklerinden birini geçirdi.

Ödeme devi, geçen yılın aynı döneminde göre %91 artışla 1.14 milyar dolarlık ikinci çeyrek brüt kâr elde ettiğini bildirdi. Cash App platformu, bir yıllık süreçte %94 artışla 546 milyon dolarlık ile bu kârın neredeyse yarısında rol aldı. Cash App, dönem için 2.72 milyar dolarlık Bitcoin varlığı ve 55 milyon dolarlık BTC brüt kâr elde ettiğini, 2020 yılının aynı dönemine kıyasla üç kat kazanç sağladığı kaydedildi. Bitcoin gelirlerinin ve brüt kârın, lider kripto paranın fiyat artışından ve kullanıcıların yoğun ilgi göstermesinden kaynaklandığı aktarıldı.

45 Milyon Dolarlık Kayıp

Kripto para piyasasının ikinci çeyrekteki önemli düşüşü nedeniyle Square, Bitcoin yatırımında 45 milyon dolarlık kayıp bildirdi. Karşılaştırma açısında değerlendirilirse Tesla, Temmuz ayı sonlarından bildirilen 23 milyon dolarlık kayıpla beklenilenden daha düşük bir Bitcoin zararı yaşadı. Microstrategy’i takiben Square, Bitcoin’i bilançosuna ekleyen ilk halka açık şirketlerden biri olmuştu. Dev şirket, geçtiğimiz ekim ayında 50 milyon dolarlık yatırım yapmış ve daha sonra şubat ayında da 170 milyon dolarlık başka bir Bitcoin alımı daha açıklamıştı.

Bitcoin Fiyatı

Lider kripto para birimi Bitcoin, hafta içine geri çekilmeyle başladı. BTC fiyatı 40.000 doların altına sarksa da an itibarıyla bu seviyeyi aşmış durumda. En büyük altcoin Ethereum (ETH), 2.615 dolar seviyelerinden işlem görürken 3.000 dolar barajına yaklaşmayı hedefliyor.

Bununla birlikte Binance Coin (BNB) 335 dolar, Dogecoin (DOGE) 0.20 dolar, Ripple (XRP) 0.76 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Michael Saylor’dan Bitcoin Yatırımcılarına Destek!

Sonrakini Oku

Ağustos Ayında Yükseliş Potansiyeli Yüksek 5 Altcoin! Ünlü Analist %400 Bekliyor!

Bir Cevap Yazın