Sosyal Medya Platformu Reddit, Yeni NFT Özelliğini Test Ediyor!

Popüler sosyal medya platformu Reddit sözcüsü Tim Rathschmidt, platformda NFT profil resimleri özelliğini test ettiklerini açıkladı.

Reddit, NFT Özelliğini Test Ediyor

400 milyonu aşkın kullanıcıya ev sahipliği yapan popüler sosyal medya platformu, NFT profil resmi özelliği test etmeye başladı. 27 Ocak’ta Techcrunch ile yaptığı röportajda Reddit sözcüsü Tim Rathschmidt, platformda kullanıcılara ve topluluklara değer sağlamanın yollarını araştırdıklarını ifade ederek Reddit’te test edilen yeni NFT özelliğini de açıkladı.

Rathschmidt, konuya ilişkin ifadelerinde şu sözlere yer verdi:

“Reddit’te her zaman kullanıcılara ve topluluklara değer sağlamanın yollarını araştırıyoruz. Şu anda, kullanıcıların NFT’lerini profil resmi olarak kullanma ve sahipliğini doğrulama kabiliyetini test ediyoruz.”

Reddit, Karar Aşamasında

Rathschmidt, bu yeni özelliğin henüz test aşamasında olduğunu ve konuya ilişkin herhangi bir kesinleşen karar olmadığının da altını çizdi. Ayrıca haftanın başlarında bir uygulama geliştiricisi, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımı ile Reddit’in bu yeni özelliğini duyurarak test aşamasında ciddi bir yol aldıklarını duyurdu.

Reddit, NFT’ler ile ilgili çeşitli girişimler denemeye başladı. Hatta nft. reddit. com’da NFT’ler ile ilgili etkinlikler için özel bir sayfa oluşturdu. NFT’lerin 2021 yılında popülaritesinin çok ciddi bir artış göstermesi ile birlikte çok sayıda platform, bu konuda çeşitli çalışmalar yürütmeye başladı. Geçen hafta da Twitter Blue, kullanıcıların NFT’lerini profil fotoğrafı yapabilecekleri yeni özelliğini de resmi olarak duyurdu.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Vitalik Buterin, NFT’lerin “Soulbound” Yapılmasını Önerdi! Bu Ne Anlama Geliyor

Sonrakini Oku

MrBeast Burger’dan Dogecoin’e Yeşil Işık

Bir Cevap Yazın