“Sosyal Medya Devlerinin Geliştirdiği Kripto Paralardan Biri Başarılı Olacak”

Kripto para bankası Galaxy Digital’in kurucusu ve CEO’su Michael Novogratz, 24 Mayıs’ta CNBC’ye verdiği röportajda sosyal medya devleri tarafından geliştirilen kripto paralardan birinin başarılı olacağını iddia etti.

Röportajda Michael Novogratz, şubat ayındaki Bitcoin’in altınının dijital alternatifi olduğu söylemini yineledi. Michael Novogratz’a göre Facebook’un çıkarmayı planladığı kripto para birimi muhtemelen ödeme yapmakla sınırlı kalacak ancak Bitcoin önemli bir değer saklama aracı olarak kalmaya devam edecek.

Novogratz ayrıca tıpkı bu ayın başında belirttiği gibi kripto para piyasasındaki kripto para kışının son bulduğunu ve boğa sezonuna girildiğini ifade etti. Geçtiğimiz ayı sezonunda fonlarının büyük kısmını kaybeden yatırımcıların uzun bir süre daha Bitcoin alıp almayacağı sorulduğunda ise Novogratz şu cevabı verdi:

Durumun anlattığınız gibi olduğunu düşünmüyorum. O dönemde pek çok kurumsal yatırımcı kripto para piyasasına girmemişti. Şimdi ise yatırımcılar kripto para piyasasının çok daha güvenli olduğunu düşünüyor. Ayı sezonunda ağzı yanan birçok yatırımcı geri gelmeyecek olsa da yeni katılımcılar piyasaya girip çıkmaya devam edecek. Gezegende 7,5 milyar insan var, piyasaya giriş yapacak çok sayıda yatırımcı var.

Novograrz ayırca Ethereum ve EOS gibi Web 3.0 paraları olarak adlandırdığı kripto paraları oldukça ilgi çekici bulduğunu belirtti. Michael Novogratz geride bıraktığımız haftalarda Bitcoin’in dünyayı değiştiremeyeceğini ancak Web 3.0’ın değiştirebileceğini iddia etmişti.

Telegram, 2019 yılının üçüncü çeyreğinde Telegram Open Network’ü (TON) piyasaya süreceğini duyurdu. Facebook’un şu sıralar GlobalCoin olarak anılan kripto para biriminin ise 2020 yılında kullanıma sunulacağı iddia ediliyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin ve USDT Balinalarından Şüphe Çeken Hareketlilik!

Sonrakini Oku

Mark Zuckerberg GlobalCoin İçin Winklevoss Kardeşlerle Görüşüyor

Bir Cevap Yazın