“Son On Yılın En İyisi Bitcoin”

Ünlü kripto para yatırımcısı Anthony Pompliano CNBC’ye verdiği demeçte BTC’nin muhtemelen 3 bin dolara kadar düşeceğini dile getirdi.

Kripto para yatırımı firması Morgan Creek’in ortağı Bitcoin’in Aralık 2017’de gerçek değerinin çok fazla üzerine çıktığını ifade etti. Yıl boyunca devam eden satış baskısına dikkat çeken Pompliano, Bitcoin’in uzun vadede değer kazanmasının kaçınılmaz olduğunu savunuldu.

İlk olarak Bitcoin işlemlerin en güvenli tamamlanabildiği mecra, bu değerine değer katan bir özelliği… Geçtiğimiz 10 yıla bakarsanız en iyi performansa sahip değer sınıfı olduğunu görebilirsiniz. S&P, DOW, NASDAQ’ı boğa koşusunda geçti. Bunun ardından %85 değer kaybetmesine rağmen, son iki yıla bakıldığında halen %400 daha değer kazanmış durumda.

Pompliano geçen yılın fiyat aksiyonlarının bireysel yatırımcılar tarafından gerçekleştirildiğini büyük kurumların kripto para dünyasına tam anlamıyla adım atmadıklarını sözlerine ekledi. Büyük oyuncular Fidelity, NYSE ve ICE’ın anlamlı bir değişikliğe yol açacağını belirtti.

Pompliano kripto paraların yüksek spekülatif ve volatil olduğunun alını çizdi ve bu durumu bireysel yatırımcıların fazla olmasına bağladı. Ayrıca yoğunlaşmaya başlayan kurumsal ilginin tezgah üstü ticaret aracılığıyla yapıldığını, bu tarz alımların da içeriğinin ve niceliklerinin kolayca tespit edilemediğini öne sürdü.

Son olarak madenci karlarının giderek düşmesini değerlendiren Pompliano düşük enerji maliyeti bulunmayan bölgeler için endişe duyduğunu ifade etti. Maliyetin yüksek olduğu yerlerde BTC fiyatının 6 bin dolara yaklaştığında tehlike çanları çalmaya başladığını dile getirdi, şu anda ise işler “suların altında kalmış” durumda.

Dün konuşan Civic CEO’su Vinny Lingham Bitcoin’in en az 3 ile 6 ay süre boyunca 3-5 bin dolar arasında işlem göreceğini ifade etti. BTC yazımızı hazırladığımız sırada 3721 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte %6 değer kaybetmiş durumda.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Güney Kore’nin İlk Lisanslı Kripto Para Borsası Upbit Oldu

Sonrakini Oku

Nasdaq Ayılara Aldırmadı: Bitcoin Vadeli İşlemleri Geliyor

Bir Cevap Yazın