Son Dakika: Twitter Hesapları Kripto Cüzdanı Mı Oluyor? Geliştiriciler Görüntüleri Sızdırdı!

Twitter üzerinden @alex193a tarafından paylaşılan görsellere ve iddiaya göre Twitter hesabına sahip olan tüm kullanıcılar bütünleşik bir kripto cüzdanına da sahip olacak. Strike hesabı bağlamadan kullanılabilen bu özellik sayesinde Twitter hesabınızda Bitcoin ve Ethereum tutabileceksiniz.

Twitter Bütünleşik Kripto Cüzdanı

Sızdırılan görüntülere göre Strike hesabı bağlamadan Twitter üyeliği cüzdan gibi kullanılabiliyor. Uzun süredir Twitter’ın kullanıcılara bir bağış özelliği açacağı konuşuluyordu. Bağış yapmak isteyen kullanıcıların kripto paraları da kullanabilmesini isteyen Twitter CEO’su Jack Dorsey bu iddiaları teyit etti.

Paylaşılan görsellere göre Cash AppPatreonPaypal ödeme seçeneklerinin yanı sıra Bitcoin ve Ethereum’da profillere tanımlanabilecek. Bitcoin Lightning Network ile çalışacak ödemeler anlık ve düşük maliyetle gönderilebilecek.

Bitcoin ve Ethereum cüzdan adresleri aşağıdaki görselde bulunan bölümden eklenebilecek.

Görsellerde cüzdan detayına değinilmiyor ancak Strike hesabı bağlamadan cüzdan eklenebilmesi bağış yapacak kullanıcıların direkt olarak Twitter hesaplarındaki bakiyeyi gönderme ihtimalini akıllara getirdi. Yani hiçbir aracı olmadan direkt olarak Twitter hesabınızdan kripto para transferi yapabilirsiniz. Elbette bu konunun detaylarının önümüzdeki günlerde netleşmesi bekleniyor.

Bitcoin (BTC)

Haberin dolaşıma girmesiyle birlikte Bitcoin (BTC) 49.200 seviyelerinden 49.600 dolara kadar yükseldi. Gün içinde 50.000 doların üzerine çıkan fiyat bu seviyeyi destek olarak koruyamadığı için düşüşe geçti. Ancak kısa süreli düşüş 49.200 seviyesinin üzerinde şimdilik tutunmuş görünüyor.

Özellikle Twitter tarafından bu konuyla alakalı yapılacak bir açıklama daha güçlü yukarı test için momentum oluşturabilir. Hali hazırda yaklaşık 200 milyon aktif kullanıcısı bulunan Twitter birçok ülkenin nüfusundan daha kalabalık. Böylesi büyük bir kitlenin kripto ile ilk defa Twitter aracılığıyla tanışması son derece etkileyici olacaktır.

Jack Dorsey daha önce birçok kez Twitter ve Square’in kendisine ihtiyacı olmasa Bitcoin geliştiricisi olmak isteyeceğini açıklamıştı. Kripto paralara ve özellikle Bitcoin’e ciddi anlamda bağı olan Jack Dorsey’in böyle bir adım atması uzun süredir bekleniyordu. Ancak yayınlanan görsellere bakılırsa bağış sisteminin bütünleşik kripto cüzdanını da peşi sıra getirme ihtimali bulunuyor. Paypal ve diğer ödeme seçeneklerinde aracı kurumlar ödemeleri yürütürken, Bitcoin ödemelerinde Twitter’ın aracı olacağı birçok kez söylenmişti. Bitcoin Lightning Network kanalından yapılacak ödemelerin hesaplara cüzdan özelliği getirip getirmeyeceğini zaman gösterecek. Ancak şimdilik profillere kripto cüzdanlarının tanımlanabildiği kesinleşmiş gibi görünüyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

JPMorgan Altcoin Rallisi Bekleyenleri Uyardı: Büyük Bir Fiyat Hareketi Kapıda

Sonrakini Oku

Dogecoin Taklitçisi Uçuşa Geçti! Dogecoin 2.0 Son 24 Saatte %300 Arttı

Bir Cevap Yazın