Son Dakika: MicroStrategy, 400 Milyar Dolarlık Fondan Rekor Yatırım Aldı

Bugün Capital International tarafından, rekor seviyede MicroStrategy hissesi alındığı duyuruldu. Şirketin yaptığı alımla birlikte hisseler %2,5 seviyesinde değer kazandı. MicroStrategy 3,8 milyar doların üzerinde Bitcoin tutuyor ve daha fazla alım yapmak için hazır bekliyor. Üstelik şirketin CEO’su Michael Saylor sadık bir Bitcoin savunucusu ve Bitcoin Madencilik Konseyinde aktif görev alıyor.

Dev Şirketten Rekor MicroStrategy Yatırımı

Capital International yaklaşık 400 milyar dolarlık varlık yönetiyor. Bugün yaptığı 600 milyon dolarlık MicroStrategy hissesi alımıyla dolaylı yoldan kriptoya da yatırım yapmış oldu. MicroStrategy güçlü kripto yatırımı sayesinde Bitcoin endeksli bir şirket haline geldi. Özellikle şirketin başında bulunan Michael Saylor Bitcoin’e son derece inanıyor ve daha fazla yatırım yapmak için fırsat kolluyor.

Bugün yapılan 953.242 hisse alımıyla birlikte Capital International şirketin A Sınıfı hisselerinin %12,2’sine sahip oldu. Yapılan alım Capital International’ı en büyük ikinci hissedar konumuna yükseltti. Sosyal medyada bu alımın Bitcoin fiyatının yükselebileceğine işaret olduğu şeklinde yorumlar yapılıyor. Bitcoin fiyatına paralel ilerleyen MicroStrategy hisse fiyatları Bitcoin’in 64.000 seviyesinden düşüyle birlikte ciddi değer kaybı yaşamıştı.

MicroStrategy Bitcoin Yatırımı

Michael Saylor öncülüğünde geçtiğimiz ay borçlanarak 2,7 milyar dolarlık daha Bitcoin alan şirketin yaklaşık 115.000 Bitcoin (BTC)’i bulunuyor. Şirket piyasaların en buhranlı olduğu dönemde riskli bir karar alarak borçlanma yoluna gitti ve elde ettiği gelirle 40.000 doların altında fiyatlardan Bitcoin (BTC) almaya devam etti.

Bitcoin fiyatının daha da düşmesi halinde daha fazla alım yapabileceklerini söyleyen Michael Saylor altı haneli Bitcoin (BTC) hedefine inanıyor.

Şirketin kaderi adeta Bitcoin ile paralel ilerliyor. Fiyatın düşmesi MicroStrategy hisselerinin de yeni dipler yaşamasına sebep oluyor. Ancak tüm bunlara rağmen finans çevrelerinde Bitcoin ile “kumar oynadığı” söylenen şirketin aldığı risk büyük kazançlara dönebilir.

Temmuz ayının 21’inde yapılması planlanana The Bitcoin Word etkinliği öncesi böyle bir yatırımın gelmesi daha fazla kurumsal şirketin kripto veya kriptolarla bağlantılı şirketlere yatırım yapabileceği beklentisini oluşturdu. Özellikle Elon Musk ve Jack Dorsey’in etkinlikte yapacağı karşılıklı münazara kripto para yatırımcıları tarafından merakla bekleniyor. Eğer Elon Musk Bitcoin Madenclik Konseyi (BMC) tarafından açıklanan yenilebilir enerji kullanımı verilerinden tatmin olursa, Tesla yeniden Bitcoin ile ödeme almaya başlayabilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Yanıltmayan O Metrik, Bitcoin (BTC) Fiyatının Gideceği Yönü Tayin Etti!

Sonrakini Oku

Ethereum (ETH) 2.0 Güncellemesi Beklenen Etkiyi Göstermeyebilir! İşte Sorunlar ve Sorular

Bir Cevap Yazın