Son Dakika: Kripto Para Şirketi Para Çekmeyi Askıya Aldı! Altcoin Düşüyor

Kripto para piyasaların yaşanan dalgalanma adeta domino etkisiyle birçok kripto şirketini ve borsayı etkiliyor. Birkaç gün önce Voyager yatırımcılarının olası para çekme kısıtlaması yaşayabileceğinden bahsetmiştik. Nitekim öyle de oldu, düşürülen çekim limitleri yazı hazırlandığı sırada askıya alındı. Platformun yerel tokeni ise düşüyor.

Voyager (VGX) Düşüyor

Duyurunun ardından platformun tokeni VGX hızla düşüşe geçti. Token yazı hazırlandığı sırada %5 kayıpla 0,3 dolardan alıcı buluyor. Voyager son yaptığı açıklamada para çekme, yatırma ve alım-satım işlemlerinin duraklatıldığını söyledi. Hareket, Voyager’ın, BTC ve USDC cinsinden 650 milyon dolarlık bir kredinin başarısız geri ödemesi nedeniyle Three Arrows Capital hedge fonuna temerrüt bildirimi yayınlamasından günler sonra geldi. Voyager, Three Arrows’tan önemli ölçüde etkilenen bir dizi kripto endüstrisi firmasından biridir.

Voyager’ın basın bülteninde bir bilanço güncellemesi yer aldı. Voyager, Three Arrows’a ödünç verilen fonları da içeren 685,37 milyon dolarlık kripto varlık ve ödünç verilenle birlikte 1,12 milyar dolar değerinde varlık bildirdi. Voyager‘ın güncellemesi ayrıca müşteriler için tutulan nakit olarak 355,72 milyon dolar ve alınan/tutulan kripto teminatının 168 milyon dolar olduğunu vurguladı.

Kripto Para FUD

Kripto para yatırımcılarını bezdiren olumsuz gelişmelerin birkaç aydır sonu gelmiyor. Celsius ve 3AC ile Haziran ayında başlayan kaos, Bitcoin’in düşmez denilen seviyelere inmesine sebep oldu. Voyager şirketinin CEO’su Stephen Ehrlich, para çekme, alım satım ve mevduatın askıya alınmasıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bu karar bize, birlikte inşa ettiğimiz Voyager platformunun değerini korurken çeşitli ilgili taraflarla stratejik alternatifler keşfetmeye devam etmek için ek zaman veriyor” dedi.

Firma ayrıca, stratejik alternatiflerin araştırılmasını desteklemek için Moelis & Company ve The Consello Group’u finansal danışman olarak ve Kirkland & Ellis LLP’yi hukuk danışmanı olarak görevlendirmişti.

Benzer sorunlarla boğuşan BlockFi en büyük kripto para borsalarından biri olan FTX tarafından bugün satın alındı. FTX’in Voyager ile de benzer görüşmeleri devam ettirdiği söyleniyor. Celsius ile görüşmeleri tamamlayan FTX, şirketin çok kötü durumda olmasını gerekçe göstererek alım planından geri adım atmıştı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Duyurular Peş Peşe Geldi! Metaverse Altcoin’i Sert Zıpladı! İşte Analistlerin Beklediği Seviye

Sonrakini Oku

Bitcoin (BTC) Balinaları Harekete Geçti: Büyük Çaplı Satın Alma!

Bir Cevap Yazın