Son Dakika: Facebook’dan Bitcoin Adımı!

Facebook bugün kendi kripto para projesini 200 milyon dolara sattığını duyurmuştu ilerleyen saatlerde farklı bir detay ortaya çıktı. Meta (eski Facebook) Bitcoin destekli bir cüzdana sahip olabilir, Brezilya’da kayıt talebini bu planlarını ortaya çıkardı. Şirket, Aralık ayında marka tescili için başvurdu ve talebin kamuya açık olarak itiraz edilmesi için 90 günlük süre tanındı.

Facebook’dan Bitcoin Adımı

Meta şirketi (eski Facebook), Brezilya’da kayıt yaptırmak için talepte bulundu ve bu süreçte Bitcoin’den alıntı yaptı, şirket dijital bir cüzdan başlatmayı planlıyor.

Şirketin yaptığı başvuruyu yukarıda görüyorsunuz. Aşağıdaki görselde ise önemli Bitcoin detayı bulunuyor. Brezilya’da bir kayıt başvurusunda Meta, Bitcoin’den alıntı yapıyor

Aralık 2021’in sonunda Meta Platforms şirketi, Ulusal Sınai Mülkiyet Enstitüsü’ne ticari marka tescili için başvurdu. Değerlendirilmekte olan talep, Brezilya‘da tesciline karşı yapılacak tezahürler için 90 günlük bir süre ile artık kamuya açıldı.

Bununla birlikte, talepte gerçekten göze çarpan şey, şirketin kripto para birimlerini dahil etmekle ne kadar ilgilendiğidir. Livecoins tarafından yapılan işleme yönelik bir sorguya göre, sıralamada öne çıkan noktalardan biri de programın “Finansal işlemlerin işlenmesinde kullanılmak üzere dağıtılmış kripto para cüzdanı platform yazılımını” destekleyecek olması.

Facebook Kripto Hizmeti Verecek Mi?

Buna ek olarak, Meta’nın (eski Facebook) kaydı, dijital para birimi ile işlemleri doğrulamak için zaten bir projesi olduğunu belirterek Bitcoin‘den alıntı yapıyor. Başvuru, sadece Bitcoin kullanmakla sınırlı değil ve diğer seçeneklerin kullanılabileceğini açıkça ortaya koyuyor.

Bitcoin para birimini içeren işlemler dahil (ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) dijital para işlemleri için üçüncü taraf doğrulama hizmetleri için yazılım tasarımı, geliştirilmesi ve uygulanması.”

Buna göre şirket kripto paralarla ödeme hizmetlerinden tutun da bir borsaya kadar birden fazla ürünü ima ediyor olabilir. Meta’nın tam olarak ne planladığını ise ilerleyen günlerde göreceğiz. Eğer direkt olarak kripto paralarla alakalı kayda değer bir çalışma yürütülüyorsa bu BTC fiyatının hızla yukarı çıkmasına sebep olabilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bu DeFi Altcoin’e Dikkat, Fiyatı Hızla Düştü! Kripto Para Dolandırıcısı Burada Yöneticiymiş!

Sonrakini Oku

NFT Pazar Yeri OpenSea, Platformda Yaşanan Hatalara Karşı Yeni Bir Güncelleme Yayınladı

Bir Cevap Yazın