Son Dakika: Elon Musk’ın Şirketinden Kripto Para Verileri Geldi!

Şirketin son verileri dakikalar önce açıklandı. Elon Musk ilk çeyrekte Bitcoin’lerini satmamış ve tutmaya devam etmişti. Son verileri ise kripto para yatırımcıları tarafından yakından izleniyordu. ABD borsalarının kapanışından sonra son verileri açıkladı. Peki herhangi bir Bitcoin satışı yapıldı mı?

Elon Musk ve Bitcoin

Şirketin açıklanan son bilançosunda Bitcoin varlıklarında herhangi bir değişim olmadığı görüldü. Elon Musk yeni BTC almadı ve satmadı. 2022 yılının ilk çeyrek verilerinde herhangi bir satış olmaması önemli, Elon Musk geçtiğimiz yıl birçok kez kripto para topluluğunu elindeki varlıkları satmakla tehdit etmişti.

Öte yandan Tesla tarafından alınan farklı bir kripto para olmaması da bilançoda dikkat çekiyor. Dünyanın en zengin iş insanı olan Elon Musk, şahsi portföyünde Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin tutuyor. Bunun dışında herhangi bir kripto para yatırımı olmayan Musk, yakın zamanda Twitter’ı satın almak ve Dogecoin’i platforma entegre etmek için harekete geçmişti.

Bitcoin (BTC)

Veriler piyasaların beklediğine uygun şekilde geldiği için Bitcoin’de herhangi bir hareketlilik gözlenmedi. Yazı hazırlandığı sırada en büyük kripto para birimi 41.200 doların üzerinde alıcı bulmaya devam ediyor. Bugün 42.200 dolara kadar ulaşan Bitcoin son toparlanmasıyla birlikte altcoinlere ciddi hareket imkanı tanıdı. Kripto para piyasalarının toplam değeri yeniden 2 trilyon dolar sınırına ulaştı.

ABD doları para birimi endeksi (DXY), 20 Nisan’da 101’in üzerine çıktıktan sonra keskin bir düşüş yaşadı ancak dolardaki bu zayıflık Bitcoin (BTC)’a  yardımcı olmadı, S&P 500 19 Nisan’daki güçlü rallisini sürdürmekte zorlanıyor ve Bitcoin yüksek korelasyonu sebebiyle bundan payına düşeni alıyor.

Insider Intelligence tarafından hazırlanan bir rapor, ABD’deki yetişkin kripto kullanıcılarının sayısının 2021’de 28,3 milyondan 2022’de 33,7 milyona yükselebileceğini tahmin ediyor. Kripto kullanıcılarının sayısındaki artışın yanı sıra kripto paralarla ilgili firmaların sayısında da radikal artışlar bekleniyor.

Fiyat yükselir ve 50 günlük SMA’nın üzerinde kalırsa, bu denge alıcıların lehine olabilir. Bu, Bitcoin’in 43.900 dolara ulaşmasına da kapı aralayacaktır. Boğalar bu engeli aşmayı başarırsa, momentum artabilir ve BTC/USDT çifti 200 günlük SMA’ya (48.052 dolar) yükselebilir. Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyeden keskin bir şekilde düşerse, ayıların daha yüksek seviyelerde aktif olduğunu gösterecektir. Satıcılar daha sonra çifti yükselen kanalın destek hattına çekmeye çalışacaklar.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Coinbase, Türk Kripto Para Borsasını Satın Alabilir!

Sonrakini Oku

Sıcak Gelişme: FED Başkanı Konuştu! Altcoinler Nasıl Etkilenecek?

Bir Cevap Yazın