Son Dakika: Elon Musk Açıkladı, Artık Bitcoin (BTC) İle Tesla Alınabilir!

Tesla CEO’su Elon Musk’ın Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamaya göre artık Bitcoin ile Tesla otomobilleri satın alınabilecek. Bu haberin kripto para birimleri ve Bitcoin adına bir dönüm noktası olduğu düşünülüyor.

Tesla ve Bitcoin

Şirketin elektrikli otomobillerinin tamamı artık lider kripto para birimi ile satın alınabilecek. Yani Model S, Model Y, Model 3 ve Model X almak isteyenler artık Bitcoin ile ödeme yaparak otomobillerini satın alabilir.

Tesla ilk olarak Şubat ayı başlarında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile yaptığı görüşmelerde Bitcoin‘i ürünleri için bir ödeme şekli olarak kabul etmeye başlayacağını duyurmuştu. Görünüşe göre Tesla hiç zaman kaybetmedi ve beklenen adımı attı.

Tesla, Musk ve Bitcoin Adımları

Elon Musk’ın şirketi 8 Şubat’ta resmi olarak 1,5 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) alımı yaptığını açıkladı. Bu haberin ardından ne zaman Bitcoin ile Tesla alımı yapılabileceği konusu da gündeme gelmişti.

Bunların yanı sıra geçtiğimiz haftalarda Elon Musk Twitter biyografisine “Bitcoin” yazmış ve çok kısa süre içinde Bitcoin’in fiyatının 6.000 dolar birden artmasını sağlamıştı.

Bunlara ek olarak Musk, Dogecoin’e olan ilgisi ile de tanınıyor ve sık sık DOGE ile ilgili yaptığı açıklamalar hem kripto para fiyatını etkiliyor hem de DOGE’ye olan ilgiyi artırıyor.

Bitcoin Fiyatı

Elon Musk’ın açıklamasının ardından Bitcoin fiyatının da yukarı yönlü harekete geçtiği görülüyor. Son günlerde bir düşüş eğiliminde olan lider kripto para birimi haberin duyulması ile 54.000 dolar seviyesinden 55.700 dolara kadar yükseldi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Dünyanın En Büyük Kripto Para Borsalarından Biri Daha Güney Kore’den Çekiliyor

Sonrakini Oku

Coinbase Borsasından 800 Milyon Dolarlık Bitcoin (BTC) Çıkışı Oldu!

Bir Cevap Yazın