Son Dakika: Coinbase Verileri Açıklandı!

NASDAQ borsasında işlem gören Coinbase hisseleri sadece dün yüzde 20 oranında değer kaybetti. ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase, kripto para piyasalarındaki geri çekilmeden fazlasıyla etkilendi. Şirketin verileri de Bitcoin’in fiyatını olumlu veya olumsuz olarak etkileyebilir. Bu sebepten yakından takip edilmesi önemlidir.

Coinbase Verileri Açıklandı

Saat 23:00’da ABD borsalarının kapanışıyla birlikte Coinbase’in verileri açıklandı. Kripto para yatırımcılarının davranışlarına dair de önemli bilgiler verecek olan bu detayların gözden kaçırılmaması gerekiyor. Bitcoin yazı hazırlandığı sırada 31.260 dolardan alıcı buluyor. Verilerin açıklanmasından dakikalar önce fiyat 31.500 dolar seviyelerinde bulunuyordu. Analistler hisse başına 0,20 kazanç bekliyordu. Bunun altında bir rakam COIN hisseleri ve kripto paralar için negatiftir.

Coinbase’in kazanç raporu maalesef negatif geldi. Piyasanın düşüş için adeta bahane aradığı bugünlerde en büyük kripto para borsalarından birinin olumsuz kazanç verileri açıklaması düşüşü destekleyebilir. Bitcoin şimdilik (23:15) verilere ciddi bir tepki vermedi.

Coinbase hisseleri 72,99 dolardan kapanış yaptı. Günlük zarar %12,6’ya ulaştı. Coinbase, 2022’nin ilk çeyreği için 430 milyon dolarlık net zarar açıkladı. Coinbase’in hissedar mektubu, firmanın dönem için 1,16 milyar dolar net gelir getirdiğini söyledi. Firma, “2022’nin ilk çeyreği, 2021’in sonlarında başlayan hem düşük kripto varlık fiyatları hem de oynaklık eğilimini sürdürdü. Bu piyasa koşulları, Q1 sonuçlarımızı doğrudan etkiledi” dedi.

Kripto Paralar Düşüyor

Bitcoin, haberin ardından 15 dakika içinde 31.100 dolara kadar gevşedi. Bu akşam şirketin pozitif veriler açıklaması yeniden 32.000 doları aşmamıza sebep olabilirdi. Ancak beklenildiği üzere negatif gelen veriler en büyük kripto para birimine kayıp yaşatıyor. Çarşamba günü 15:30’da gelecek enflasyon verisi şimdi hayati öneme sahip. TÜFE’nin de beklentilerin üzerinde geldiği bir senaryoda kripto paralardaki negatif havanın dağılmasını beklemek güçleşecek.

Coinbase’in verilerine bakarak piyasaların güncel durumunu anlayabiliriz. İşlem hacimleri, 2021’in 4. çeyreğinde 547 milyar dolar seviyelerindeyken son açıklanana göre 309 milyar dolara düştü. Aylık bazda işlem yapan kullanıcılarda da azalma dikkat çekiyor. Coinbase, Nisan ayı sonlarında NFT pazarı için beta erişimi açtı fakat yeterli ilgiyi şimdilik çekemedi.

Güncelleme, zarar haberinin sosyal medyada yayılmasıyla birlikte Bitcoin 31.000 doların altına düştü.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Uzman Finansçı Açıklıyor: Bitcoin (BTC)’nin Ayı Piyasası Aslında Göründüğü Gibi Değil!

Sonrakini Oku

Devasa XRP İşlemleri Gerçekleşiyor: XRP Fiyatında Son Durum!

Bir Cevap Yazın