Son Dakika: Bitcoin Yükselmeye Devam Ediyor!

Bitcoin (BTC) öncülüğünde seyrine devam eden kripto para piyasası geçtiğimiz ay oldukça hareketli fiyat tablolarına sahne olmuştu. Nisan ayı boyunca kayda değer ölçüde değer kazanan BTC, 3 Mayıs Cuma günü de yükselişini sürdürdü ve fiyatını 5.700 doların üzerine çıkardı. Zirvede durum böyleyken piyasadaki diğer kriptolarda benzer bir yükselişin henüz gerçekleşmediğini görüyoruz. Sonuç olarak Bitcoin’in piyasa hakimiyeti de %55,4 oranına ulaşarak pik yaptı.

Boğa Trendi

2017 yılının son aylarında yaşanan ve piyasanın tüm zamanlar rekoru kırmasıyla sonlanan boğa trendinin ardından kripto paralar oldukça uzun sürecek bir ayı trendinin etkisi altına girmişti. 2019 yılıyla birlikte bir nebze ivme kazanan piyasada özellikle nisan ayında hareketli tablolar oluştu ve ayı trendi sona erdi. Özellikle nisan ayında kriptoların değerinde ciddi anlamda artışlar gözlendi. Mevcut fiyat grafikleri incelendiğinde mayıs ayında da Bitcoin’deki artışın devam sürdüğü söylenebilir.

Topluluktaki uzmanların önemli bir kısmı boğa trendinin başladığı ve fiyatların gittikçe yükseleceği görüşünü savunuyor.

Altcoin’ler Durgun

Bitcoin’deki yükseliş devam ederken altcoin’lerdeki durgunluk bir hayli dikkat çekici. 2017 yılı sonundaki boğa piyasasını düşündüğümüzde altcoin’lerin de ciddi anlamda değer kazandığını hatırlıyoruz. Ancak güncel veriler benzer bir tablo oluşmadığını gösteriyor. Sonuç olarak BTC’nin piyasa üzerindeki hakimiyeti %55 seviyesini aşarak bir hayli yükseldi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Milyarder Yatırımcı ‘Yine’ Bitcoin’i Sert Bir Şekilde Eleştirdi

Sonrakini Oku

Google Bir Altcoin’le Partnerlik Yaptı

Bir Cevap Yazın