Son Dakika: Bitcoin (BTC) Fiyatı 100.000 TL’yi Geçti!

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 100.000 TL’nin üzerine çıktı. Bitstamp  kripto para borsasında 11.732 dolardan işlem gören BTC, yerli kripto para borsalarında ise 100.000 TL seviyesinin üzerine çıkarak tarihi bir rekor kırdı.

Bugün gelen ve küresel medyada kendine yer bulan PayPal haberi kesinlikle Bitcoin’in yükselişinde etkili oldu. Lider kripto para birimi son 2 haftadır yükseliş trendinde olsa da PayPal haberinin hem uzun süredir beklenmesi hem de ABD’deki kurumsal yatırımcıların da ilgisini çekmesi fiyata rekor getirdi.

Bitcoin Fiyatı 100.000 Türk Lirasına Ulaştı

BTC bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 2020 yılının hem ABD doları hem de Türk Lirası cinsinden rekorunu kırdı. Ancak tabii hala dolar karşısında tüm zamanların rekorundan yaklaşık olarak 7.300 dolar geride. PayPal’ın Bitcoin alım satım hizmetinin başlamasından sonra ise bunun katlanarak artacağı tahmin ediliyor.

Ünlü milyarder Mike Novogratz da konu hakkında yayınladığı gönderisinde PayPal’ın Bitcoin entegrasyonunun kripto para sektörü için yılın en büyük haberi olduğunu belirtmiş ve bundan sonra bütün bankaların kripto para hizmeti vermek için yarışacağını açıklamıştı.

BTC‘nin bu yükselişi de Mike Novogratz’ı haklı çıkartacak gibi gözüküyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Sadece Tek Bir Engel Kaldı: Bu Altcoin Büyük Bir Artışa Hazırlanıyor

Sonrakini Oku

Bitcoin (BTC) 13.000 Dolar Seviyesinde Alarm Veriyor

Bir Cevap Yazın