Son Dakika: Bitcoin (BTC) 40.000 Dolar Oldu! Bitcoin (BTC) Neden Yükseliyor?

Bitcoin sadece dakikalar içinde 40.000 dolara dokundu ve geri çekiliyor. Güncel fiyatı 37.900 dolar olan Bitcoin (BTC) neden bu denli hızlı şekilde yükseldi? Gece 02:00 gibi başlayan ani yükseliş 04:00’a doğru fiyatın 40.000 doları görmesiyle duruldu. İşte yükselişin sebepleri!

Bitcoin Neden Yükseliyor

Hatırlarsanız akşamüzeri sosyal medyaya bir Amazon söylentisi düştü. İşte bu söylenti Çin’in güne başladığı saatlerde artık zirveye ulaştı ve Çinli yatırımcılar arasında çok hızlı yayıldı. Güne başlayan Çinli yatırımcıların önemli kısmı içeriden teyitli olduğu söylenen Amazon haberinden dolayı Bitcoin (BTC) aldı.

Bu yükseliş 1 saat gibi bir sürede 640 Milyon dolarlık short pozisyonun likit olmasını sağladı. Yani düşük pozisyonu açan 640 Milyon dolar son ani yükselişle birlikte tamamen sıfırlandı.

Amazon dedikodularının detayına gelecek olursak. Bir İngiliz Gazete tarafından ortaya atılan iddia, yıl bitmeden Amazon Bitcoin (BTC) ile ödeme kabulüne başlayacak şeklindeydi. Ayrıca önümüzdeki yıl Amazon’un kendi kripto parasını çıkaracağı ve kripto ödeme çözümlerini genişletileceği söyleniyor.

Birçok Amazon çalışanından teyit edilen bu bilgiler henüz resmi kaynaklar tarafından teyit edilmemiş olsa da birileri doğruluğundan emin olmuş gibi görünüyor. Eğer resmi açıklama da gelirse, Bitcoin (BTC) hızlı bir şekilde 45.000 seviyelerini aşabilir.

Bitcoin fiyatı 04:35 itibariyle yeniden yukarıya çıkmaya başladı.

Amazon Bitcoin Aldı Mı?

İçerideki kaynaklarına güvenen İngiliz Gazetesi böyle bir şey söylemedi. Ancak Bitcoin ile ödeme kabulüne yıl sonuna kadar başlayacakları müjdesini verdi. Eğer Bitcoin (BTC) ile ödeme kabulüne başlanılacaksa elbette kur dalgalanmalarından çok fazla etkilenmemek için belli oranda Bitcoin (BTC) varlığı edinilecektir.

Dünyanın en büyük 4. Şirketi olan Amazon 1994 yılında Jeff Bezos tarafından kurulmuştur. Yaklaşık 21 gün önce ise şirketin yeni CEO’su Andy Jassy oldu. Yaklaşık 1 Milyon çalışanı bulunan Amazon, dünyanın en büyük beş şirketi arasında yer alır. Bundan 2 yıl önce bile 280 milyar dolar yıllık gelire sahiptiler. Yani Bitcoin (BTC) ile ödeme kabulüne başladıklarında aniden piyasaya milyarlarca dolar sıcak para girişi olabilir. Dünyanın her yerinde hizmet veren Amazon, kripto paraların yaygın kullanımı için yeni bir akım başlatabilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bir Banka Daha O Kripto Para Borsasına Para Gönderme İşlemlerini Durdurdu!

Sonrakini Oku

Binance de Kervana Katıldı: Kaldıraç Oranları Hangi Seviyeye Çekiliyor?

Bir Cevap Yazın