Son Dakika: Binance Türk Lirası Desteğini ‘Açıkladı!’

Önde gelen kripto para borsalarından Binance, başka bir dev borsa olan Huobi‘den sonra Türkiye pazarına yönelik önemli hamle atan ikinci kripto para borsası oldu. Huobi Global, Avrasya Blockchain Zirvesi‘nde TL ile işlem planlarını açıklamış ve aslında Türkiye pazarını hareketlendirmeyi başarmıştı.

Bu duyurunun üzerinden henüz bir hafta bile geçmemişti ki Binance CEO’su Changpeng Zhao ünlü ifadesini kullanarak benzer hamleye yönelik ”göz kırptı”.

Binance ve Türk Lirası

The Block’u ”Binance yakında Rus Rublesi de dahil  birkaç itibari para işlem çiftini listeleyecek” haberine yorum yapan bir kullanıcı, CEO’ya Türk Lirası desteğinin ne zaman geleceğini sordu. Changpeng Zhao da genellikle planlanan projeyi hayata geçirmeden önce kullandığı cümlesi, ”ne dilediğine dikkat et” ifadesini kullanarak yakında Türk Lirası desteğinin geleceğini ilk elden doğrulamış oldu.

Aslında Binance’nin Türkiye’ye yönelik ilgisi yeni değil. Binance’nin büyümeden sorumlu yöneticisi Ted Lin bundan haftalar önce Türkiye, Rusya ve Vietnam’ın ”en hızlı büyüyen 5 piyasadan 3’ünü oluşturduğunu” açıklamış ve bu ülkelere yönelik projeler geliştirdiklerini vurgulamıştı. Ted Lin’in yanı sıra Binance CEO’su CZ de zaman zaman Twitter üzerinden Türk kullanıcılara yönelik çokça gönderi paylaşmakta ve reklam çalışmalarını sürdürmekte.

Binance’nin Türk Lirası desteği getirmesi kesinlikle yerel borsalar için rekabeti arttıracaktır.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Sıcak Gelişme: Dev Borsadan Türk Lirası Hamlesi!

Sonrakini Oku

18 Milyonuncu Bitcoin’in Kazılması Toplam Kaç Gün Sürdü?

Bir Cevap Yazın