Son Dakika: Binance Açılıyor!

7 Mayıs’ta siber saldırıya uğrayan ve soğuk cüzdanlarından 7.000 BTC çalınan dünyanın en büyük borsalarından Binance, dün yaptığı açıklamayla 15 Mayıs’ta yani bugün büyük bir bakıma gireceğini kullanıcılarıyla paylaşmıştı. Bakımın altı ile sekiz saat arasında süreceği borsanın CEO’su Changpeng Zhao tarafından belirtilmişti. Konuyla ilgili detayları bu yazımızda siz CoinTürk okurlarıyla paylaşmıştık.

Borsa tam da söylediği gibi, Twitter üzerinden Türkiye saatiyle sabah altı sularında yaptığı bir paylaşımla bakımın başladığını kullanıcılarına duyurdu. Binance yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

Sistem bakımı şimdi başladı ve işlemler askıya alındı. Bakım yaklaşık olarak 6-8 saat sürecek. İşlemler devam etmeden önce emirlerin, para yatırma ve çekme işlemlerinin ve hesaplarla ilgili diğer işlemlerin iptal edilebilmesi için 30 dakikalık bir pencere bulanacak.

Bu açıklamanın ardından Binance borsa kullanıcılarının içini rahatlatmak amacıyla resmi Twitter hesabı üzerinden sürekli güncellemeler paylaştı. Ayrıca CZ da takipçilerini sürekli ilgili güncellemelerden haberdar etti. Güncellemelerin yolunda olduğu ve sorunsuz bir şekilde devam ettiği kullanıcılarla sürekli paylaşıldı.

Türkiye saatiyle 12:00 sularında yine Twitter üzerinden yapılan açıklamayla sistem güncellemesinin devam ettiği ve yaklaşık olarak iki saat içinde tamamlanmasının beklendiği paylaşıldı. Sonrasında saat iki sularında yapılan yeni bir açıklamayla ekiplerin son düzenlemeler üzerinde çalıştığı ve güncellenmiş yeni sistemin test edildiği dile getirildi. Ancak son aşamaların beklenenden uzun sürdüğü için iki saat daha ek süreye ihtiyaç duyulduğu da yapılan paylaşımda belirtildi.

Daha sonra CZ kendi resmi Twitter hesabı üzerinden, “Şimdi işlem testleri başladı. FUD’a gerek yok. Bu işlemler yalnızca test amaçlıdır” açıklamasını yaptı.

Bu açıklamanın ardından hem Binance hem de Changpeng Zhao kendi resmi Twitter hesapları üzerinden güncellemenin tamamlandığını ve işlemlerin başladığını kullanıcılarıyla paylaştı. Zhao, emirlerin artık iptal edilebileceğini daha sonrada 30 dakika içinde işlemlerin, yeni emir işlemlerinin ve para yatırma işlemlerinin kademeli olarak açılacağını ifade etti. Para çekme işlemleri ise bunlarından ardından başlayacak.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ünlü Firmalar Kripto Para Kabul Etmeye Başlıyor

Sonrakini Oku

Tom Lee: Bitcoin’in 10.000 Dolara Gelmesi FOMO’yu Başlatabilir!

Bir Cevap Yazın