Son Artışların Ardından TRON’da Durum Ne?

Geçtiğimiz birkaç saat içinde kripto para piyasa değeri 25 milyar dolar arttı. Günün ilk saatlerinde 8.500 dolar seviyesini geride bırakan Bitcoin fiyatıysa 8.900 dolar seviyesine kadar yükseldi. Lider kripto paranın bu hareketi tüm piyasanın yeşile dönmesini sağladı ve altcoin‘ler de yaklaşık olarak yüzde 2 ile yüzde 15 arasında artışlar yaşandı.

Sun’ın Açıklamaları

Ancak son birkaç gündür kendi yolunda emin adımlarla ilerleyen Bitcoin SV‘nin neredeyse %30’luk bir artışla yazının yayıma hazırlandığı esnada 114.90 dolar seviyesinden işlem gördüğünü ifade edebiliriz.

Öte yandan iki gün önce Tron kurucusu Justin Sun‘ın açıklamalarıyla hareketlenmeye başlayan Tron (TRX) fiyatı da bugün 0.032 dolar seviyelerine kadar çıktı. TRX dün öğlen saatlerine kadar yaklaşık olarak 0.027 dolar seviyesinden işlem görüyordu. Dolayısıyla Tron’un hem Sun’ın açıklamalarından hem de Bitcoin fiyatından aldığı cesaretle %10’luk bir artış sergilediğini ifade edebiliriz.

Bunların yanında Sun’ın açıklamalarına göre 2019 yılının en yüksek seviyelerine ulaşan TRXgelecek için çok daha fazlasını vaad ediyor. Zycrypto’nun haberine göre, CEO 1 Haziran öncesinde Tron’un daha da yükseleceğini ama özellikle Haziran ayında daha fazla kar getireceğini iddia ediyor.

TRON Çin’de İkinci

Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri tarafından yönetilen Bilgi ve Sanayi Geliştirme Merkezi geçtiğimiz günlerde son kripto para sıralamasını açıkladı. Temel teknoloji, uygulanabilirlik, yaratıcılık gibi unsurları ele alan sıralamada Tron’un ikinci sırada yer aldığı belirtiliyor. Tron’un hemen önünde ise EOS yer alıyor. Bazı uzmanlar bunun Tron’un fiyat artışında olumlu etkisi olacağını düşünüyor.

Sıralamaya bakıldığı zaman Ethereum‘un üçüncü sırada yer aldığı görülüyor. Dolayısıyla Çin’in hazırladığı bu listeye göre Tron çoğu unsur bakımından Ethereum’un önünde yer alıyor. Özellikle teknoloji yönünden yapılan bir liste olduğu düşünüldüğünde bu oldukça dikkat çekici bir unsur olarak karşımıza çıkıyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Mark Zuckerberg GlobalCoin İçin Winklevoss Kardeşlerle Görüşüyor

Sonrakini Oku

Bitcoin Fiyatı İçin Sıradaki Hedef Ne?

Bir Cevap Yazın