Son 24 Saat, Bu İki Coin’in Yükseliş Yarışı İle Geçti!

Shiba Inu ve Polygon, önemli gelişmelerin akabinde son 24 saat içerisinde %20’den fazla artış kaydetti. Günün en büyük kazananlarından olan bu iki altcoin, yeşil bölgede işlem gören birçok kripto parayı geride bıraktı.

MATIC Zirve Belirledi

Popüler ETH Layer 2 çözümü olan Polygon (MATIC), gün içerisinde 2.70 dolara dokunarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Altcoin, Uniswap’ın Polygon ağını seçme kararı öncesinde yükseliş momentumu oluşturdu. Uniswap v3’ün gerçekleştirilmesi MATIC’in yanı sıra UNI fiyatını da önemli derecede artırdı. MATIC fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 2.60 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor.

Önde gelen merkezsiz borsa Uniswap’ın yerel varlığı UNI ise %12’nin üzerinde artışla 17 dolar seviyelerine uzanmayı başardı. UNI, şu an 16 dolar seviyelerindeki seyrini sürdürüyor.

SHIB Gelişmelerin Ardından Yükseliş Momentumu Kazandı

Popüler meme coin Shiba Inu, geçtiğimiz haftanın başlarında 0.000030 dolarlık temel desteğini kaybettikten sonra bir trend dönüşü gördü. Dogecoin katili, 0.000036 doların altına geri çekilmeden önce haftalık bazda 0.00038 dolarlık seviyeye ulaştı. Shiba Inu, günlük zaman diliminde %5’in üzerinde artışla 0.000035 dolardan işlem görüyor.

Fenomen altcoin, kısa süre önce Avustralya’nın en eski kripto borsası CoinJar tarafından listelendi. Bunun dışında balinalar daha fazla SHIB biriktirmeye başladı. Zincir üstü metrikler ise altcoin için tekrar yeşile döndü. Birkaç gün önce bir Ethereum balinası, düşüş sırasında yaklaşık 4 trilyon SHIB token satın aldı. SHIB ekibinin P2E oyunlarına yönelik çalışmaları varlığa faaliyet kazandırdı. Uzmanların Shiba Inu hakkındaki öngörüsü, olumlu tablolar üzerine çizildi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Adidas, İlk NFT Etkinliğinden 23 Milyon Doların Üzerinde Bir Gelir Elde Etti!

Sonrakini Oku

Piyasadaki Yön Belirsizliği Devam Ediyor: 2022, Kripto Para Birimleri Adına Nasıl Bir Yıl Olacak?

Bir Cevap Yazın