Solana (SOL) Üzerinde Bulunan Bu Metaverse ve NFT Platformu Kullanıcıların İlgisini Çekiyor!

Golem House ekibi tarafından tanıtılan Edensol, Solana’da (SOL) üst düzey bir NFT merkezli oyun olmayı hedefliyor.

Litvanya merkezli Golem House ve Solana (SOL) blockchaini meraklıları, Edensol ile bir yandan oyunun tadını çıkarırken diğer yandan da kazanç elde edebiliyorlar.

Gelişmiş Oyun, Turnuvalar Ve Nadir NFT’ler

2021 yılının 4. çeyreğinin sonlarında piyasaya sürülen Edensol, NFT modülüne sahip blockchain üzerinde bulunan bir aksiyon oyunudur. Bu oyun ilk günden bu yana, son teknolojik donanıma sahip üç farklı kahraman tipi karakterleriyle kullanıcılarını heyecanlandırıyor gibi görünüyor. Warriors, Rangers ve Mages olarak adlandırılan kahramanlar canavarlarla savaşıp, savaşlarda ve turnuvalarda rakipleriyle rekabet ediyor. Bu mücadelelerde başarılı olanlar, Edensol’dan NFT’ler kazanıyor.

Edensol’ün NFT koleksiyonları, oyuna özel ve diğer mevcut platformlarda alternatifi olmayan NFT’lerden oluşuyor. Bu koleksiyonlar, özel silahlar, gelişmiş savaş teçhizatı, sınırlı sayıdaki giysiler, evcil hayvanlar, yumurtalar ve buna benzer çeşitli oyun içi varlıklardan oluşuyor. Kullanıcılar bu NFT’leri değer depolama olarak ya da dilerlerse oyun içinde kullanabiliyor.

Edensol geliştiricileri, Solana (SOL)’ü kaynak açısından en verimli ve ölçeklendirilmesi en iyi blockchain olarak görüyor. SOL, oyunculara yüksek kalitede oyun sunmanın yanı sıra, pahalı Ethereum tabanlı blockchain alternatiflerinin aksine çok düşük ücretlerle NFT’lere sahip olma şansı sağlıyor.

Epic Tournaments’da Edensol meraklıları kendi aralarında e-sporcular olarak rekabet edebiliyor. Ek olarak, oyuncular Edensol oyun ekosisteminin yerel tokenlarını kazanmak için turnuva sonuçları üzerine bahse girebiliyor.

Arsa NFT’leri ve NSOL Tokenları Kazanmak

Edensol ekibi son olarak, arsa NFT’leri yani Edensol Metaverse’de arazi satın alma ve satma fırsatı sunuyor. Satın alındıktan sonra, arsa NFT’leri sahipleri için pasif gelir sağlıyor. Ayrıca oyuncular, NSOL tokenlarını stake ederek NFT savaşları için loncalar oluşturabiliyor.

NSOL stake edildiğinde, Edensol oyuncu loncaları diğer oyuncuların sahip olduğu arazilere baskın yapıp, fethedebiliyor. Oyuncular aynı zamanda oyun içerisinde ittifaklar da oluşturabiliyor. Ya da bunların hiçbirini tercih etmeyip arsa üzerinden pasif gelir elde edebiliyorlar.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

McDonald’s Şimdi De Metaverse’e Adım Atıyor! İşte Detaylar!

Sonrakini Oku

SEC – Ripple Davası Ne Zaman Sonuçlanacak: Hangi Taraf Kazançlı Olacak?

Bir Cevap Yazın