Şok: XRP, Ripple’ın Sitesinde 0,45 Doları Gördü!

10 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahip olan Ripple‘ın kripto para birimi XRP, son haftalarda oldukça dalgalı bir dönemden geçiyor.

Bundan birkaç hafta önce 0,35 dolara kadar çıkan ve kripto para sektörünün gündemine oturan XRP, daha sonra yaşanan sert düşüş ile beraber 0,26 dolar bölgesine kadar düştü.

Ripple Sitesinde XRP Fiyatı 0,45 Dolar!

Bütün kripto para piyasasının yeniden yukarı yönlü hareket etmesi ile beraber 0,29 dolara kadar çıkan XRP, Ripple’ın verilerine göre ise daha yüksek bir fiyat noktasında bulunuyor. Ripple’ın resmi sitesinde XRP‘nin birim fiyatı 0,4560 dolar olarak gösteriliyor. Buna ek olarak XRP’nin 30 günlük ticari hacminin ise 10 milyar doların üzerine çıktığı rapor edilmekte.

XRP

XRP bu yazının kaleme alındığı an itibariyle ise 0,29 dolar seviyesinden işlem görüyor ve 0,45 dolar oldukça yüksek bir fiyat olarak gözüküyor. Haftalardır 0,25 dolar ile 0,35 dolar arasında sıkışıp kalan XRP’nin 0,45 doları gördüğü en son tarih ise 2019 yılının Temmuz ayı olarak biliniyor.

Söz konusu veri basit bir hesaplama veya API hatasından kaynaklanıyor olabilir. Başka bir ihtimal ise yakında sert bir XRP pump’ı geleceği. XRP’nin 0,45 dolara kadar çıkması kesinlikle bütün kripto para sektörünün gözünü ve ilgisini yeniden Ripple’a çevirmesine yetecektir.

Aslında XRP bundan kısa süre önce de benzer bir fiyat krizi ile gündeme gelmişti. BitMEX üzerinde bir anda 0,17 dolara kadar düşen XRP fiyatı, yatırımcıların borsaya tepki göstermesine sebep oldu.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

ABD Başkan Adayı Bloomberg’den Kripto Para Vaadi!

Sonrakini Oku

Bitcoin’e (BTC) Yönelik En Büyük Tehditler Açıklandı!

Bir Cevap Yazın