Şok İddia: “Bitcoin Yürüyen Bir Ölü”

Kripto paraların küresel finansal sistemdeki isimler tarafından sert şekilde eleştirilmesi kripto severlerin alışkın olduğu bir durum. Son zamanlarda fiyatı bir hayli düşen kriptolara yöneltilen son sert eleştirilerin sahibi Peter Mallouk oldu. Mallouk’a göre Bitcoin “yürüyen bir ölü”.

Peter Mallouk Kansas merkezli bir yatırım firması Creative Planning Inc.’ın baş yatırım uzmanı ve başkanı. Şirketi kapsamında 32 milyar dolar değerindeki varlığı yöneten Mallouk Bitcoin’e ilişkin yapılan ilginç benzetmelerin bir diğerine imzasını atmış oldu. Lider kripto para Bitcoin şimdiye dek birçok defa çeşitli şeylere benzetildi ve sert şekilde eleştirildi.

Bitcoin’in geleceğine şüpheyle yaklaştığını ifade eden Mallouk sarf ettiği cümlelerle eleştiri yapmanın da ötesine geçerek kripto para kullanıcılarını tepkisini topluyor. BTC’nin gelecekte değer kazanacağına duydukları inancı zaman zaman kullanıcılarla paylaşan ve “Bitcoin Boğası” olarak anılan isimleri işaret eden Mallouk, bu kişileri hayal dünyasında yaşayan avanaklar şeklinde tanımladı. Mallouk’a göre bu isimler “putlarının” değersiz olduğunun farkında değil.

Bitcoin’i ve savunucularını sert olarak eleştirenler listesine dahil olan Peter Mallouk kripto paralarda görülen son ayı piyasasının sonun yaklaştığına işaret ettiğini savunuyor.

Görüşlerini Forbes dergisine yazan Mallouk şu ifadelere yer veriyor:

Bu çok hızlı bir şekilde gerçekleşmeyecek ancak son yaşanan ani düşük kaçınılmaz ve değiştirilemez sonun başlangıcını ifade ediyor olabilir. Ya da ölü kedinin sıçrayışı olarak adlandırılan piyasa hareketi yaşanabilir. Her iki durumda da Bitcoin’in yürüyen bir ölü olduğunu düşünüyorum.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Kripto Para Uzmanı Düşüşlere Aldırmıyor

Sonrakini Oku

Binance İstanbul Toplantısı 13 Aralık’ta Yapılacak

Bir Cevap Yazın