SNL Öncesi Elon Musk’tan Önemli Tavsiye: “Lütfen Dikkatli Yatırım Yapın”

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, yarın gerçekleşecek SNL lansmanı öncesi yatırımcılara önemli bir tavsiyede bulundu. Dogecoin destekçisi milyarder isim, 8 mayısta NBC’de yayınlanacak olan “Saturday Night Live” programına çıkmadan önce Twitter takipçilerine yeni bir mesaj verdi.

“Kripto Paraların Geleceği Parlak Ancak Lütfen Dikkatli Yatırım Yapın”

Milyarder iş insanı Elon Musk, Dogecoin yatırımcılarının merakla beklediği SNL programının öncesinde önemli bir ifadede bulundu. Musk daha önce TMZ’ye verdiği röportajı da hatırlatarak insanlara dikkatli yatırım yapmaları çağrısında bulundu.

Başarılı isim, TMZ’ye verdiği röportajda şunları kaydetmişti: “İnsanlar hayat birikimlerini kripto paralara yatırmamalı. Bu akıllıca değil. Eğer spekülasyon yaratmak ve biraz eğlenmek istiyorsanız, işte size bir şans. Kripto paralar gelecekte Dünya’nın para birimi olacak. Ancak hangi kripto para? Belki de birden çoğu olacak. Ancak bu noktada yine birçoğu spekülasyon.”

Kripto para birimlerini geleceğin para birimi olarak gören veya görmeyen kesimler olsa da uzmanlar yalnızca kaybetmeyi göze alabilecek kişilerin kripto paralara yatırım yapmasını öneriyor.

Ünlü Editör Kripto Paralara Yatırım Yapanları Uyardı

Popüler ekonomi yazarı ve FIN editörü James Ledbetter, Elon Musk’ın söylemlerine şöyle karşılık verdi: “Değeri gayrimenkul, kâr veya faiz gibi temel değer kaynaklarına dayanmayan bu varlıkların ne zaman hangi yöne gideceğini tahmin etmenin hiçbir yolu yoktur. Bu tamamen saf bir spekülasyon.”

Bununla birlikte dünyanın en zengin ikinci insanı Elon Musk, TMZ’ye aktardığı üzere bir şaka olarak yaratılan kripto para birimi Dogecoin’i destekliyor. Musk insanların asıl noktayı kaçırdığını şöyle dile getirdi: “Asıl nokta, DOGE’un aslında kripto para birimleriyle dalga geçmek için bir şaka coin olarak yaratılmış olmasıdır. Kader ironiyi sever. Peki en ironik sonuç ne olurdu? Şaka olarak başlayan bir coin’in gerçek para birimi haline gelmesi.”

Öte yandan Ledbetter, tüm kripto para birimlerinin riskli ve değişken olduğunu ileri sürdü ve Dogecoin satın alanlara “tüm birikimlerinizi kaybetme riskiniz var” uyarısında bulundu.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

XRP ve DOGE İkilemi: Dogecoin’deki Fonlar Ripple’a Geçer Mi?

Sonrakini Oku

VanEck Ethereum ETF Başvurusu ETH’nin Daha da Güçlenmesini Sağladı

Bir Cevap Yazın