Şirketin CEO’sundan Dikkat Çeken Paylaşım: Airbnb, Kripto İle Ödeme Desteği Sunmaya mı Hazırlanıyor?

Çevrimiçi konaklama platformu Airbnb’nin CEO’su Brian Chesky, resmi Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımında, kripto ile ödeme desteği sunmanın, bu yıl kullanıcılardan gelen bir numaralı talep olduğunu ifade etti.

Kripto İle Ödeme Desteği Bir Numaralı Talep

Yakın bir zaman önce Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımı ile kullanıcıların platforma yönelik 2022 taleplerini soran Airbnb CEO’su Brian Chesky, geri bildirimleri inceleyerek en çok öne çıkan talepleri sosyal medya hesabında paylaştı. Chesky, kripto para birimleri ile ödeme desteği sunmanın, kullanıcılardan gelen 4.000’i aşkın talep arasında bir numarada yer aldığını ifade etti.

Chesky’nin, söz konusu paylaşımında “çoğu talebin üzerinde çalışıyoruz” ifadesi, sosyal medyada Airbnb‘nin yakında kripto ile ödeme desteği sunmaya başlayabileceğinin konuşulmaya başlanmasına neden oldu. Ayrıca Chesky’nin paylaşımının altına “kripto ödemeleri, çeşitli token fikirlerini içerir” yorumunu eklemesi ile birlikte de söz konusu kripto ödeme desteğinin birkaç kripto varlık ile sınırlı kalmayacağı yönünde yorumlamar yapıldı.

Airbnb CEO’sunun Geçmiş Açıklamaları

Eylül ayında konuya ilişkin bir açıklama yapan Airbnb CEO’su Chesky, Fox Business’a verdiği demeçte kripto para birimlerine yönelik ödeme desteğinin eklenmesi yönünde yoğun bir talep olduğunu dile getirdi. Chesky, bu konuda büyük bir talep olduğunu ancak halihazırda açıklanacak bir gelişmenin olmadığını söyledi.

Kripto ile ödeme desteğine ilişkin gelen yoğun talep ile birlikte Chesky’nin Twitter hesabından yaptığı paylaşımında kullandığı “çoğunun üzerinde çalışıyoruz” ifadesi, doğal olarak sosyal medyada konuyla ilgili çeşitli adımların atılacağı beklentisi yarattı. Chesky’nin token çeşitliliğine değinerek eklediği detay ise, söz konusu beklentiyi güçlendirdi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ünlü Analist Şaşırttı! Bitcoin’de 200.000 Dolar İçin Tarih Verdi

Sonrakini Oku

2022 Yılı FED Toplantı Tarihleri! Kripto Paralar Nasıl Etkilenecek?

Bir Cevap Yazın