Singapur Merkezli Dev Bankadan Kripto Para Hamlesi: 2022’nin Sonlarına Doğru Faaliyete Girecek!

Singapur’un en büyük bankalarından biri olan DBS’in CEO’su, 2022 yılının sonlarına doğru perakende kripto para alım-satım işlemlerini başlatmayı planladıklarını açıkladı.

DBS CEO’sundan Son Dakika Açıklaması

14 Şubat Pazartesi günü dördüncü çeyrek sonuçlarını açıklayan DBS CEO’su Piyush Gupta, banka ile ilgili yöneltilen soruları cevaplarken kripto para birimleri ile ilgili yürüttükleri çalışmalara da değindi. Piyush Gupta, mevcut yatırımcı tabanının ötesine geçmek istediklerini ve bu bağlamda perakende kripto para birimi alım-satım işlemlerini başlatmak üzere yoğun bir mesai harcadıklarını dile getirdi. Yürütülen yoğun çalışmalardan bahseden DBS CEO’su, yapılacak çok fazla iş olduğunu ve kripto para birimi alım-satım işlemlerinin ancak 2022’nin sonlarına doğru faaliyete girebileceğini de sözlerine ekledi.

DBS, Yılın İlk Yarısında Dijital Varlıklara Odaklanacak

Bankanın 2022 yılının sonlarına doğru perakende kripto para birimi alım-satım işlemlerini başlatacağını duyuran DBS CEO’su Piyush Gupta, dolandırıcılığı önleme konusunda da yapılacak çok iş olduğunu dile getirdi. Ayrıca Gupta, bankanın 2022 yılının ilk yarısını mevcut müşterilerin dijital varlık alım-satım işlemlerini gerçekleştirebilme kolaylığını geliştirmeye adacağını ifade etti.

DBS CEO’su Piyush Gupta, bankanın yıl sonuna kadar perakende kripto para birimi alım-satım işlemlerinin başlatılacağını, dördüncü çeyrek sonuçlarını açıklarken banka ile ilgili yöneltilen bir soru üzerine paylaştı. Konuya ilişkin yoğun bir çalışma yürüttüklerini dile getiren Gupta, kripto para alım-satım işlemlerinin başlatılacağı tarihin ortalama olarak 2022 yılının sonları olduğunu ifade etti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Kripto Varlık Yasa Tasarısı Çalıştayı’nda Son Durum Ne? İşte Önemli Gelişmeler

Sonrakini Oku

Elon Musk İpucu Verdi! Bu Şirket Dogecoin’i (DOGE) Kabul Edebilir

Bir Cevap Yazın