Şimdi Bitcoin’e Yatırım Yapmanın En İyi Zamanı Olabilir

Herkes tarafından bilindiği gibi Bitcoin’nin fiyatı Aralık 2017’de yaklaşık 19.000 dolarla en yüksek seviyeye ulaştıktan sonra 9000 dolarlara kadar yaklaşık yüzde 50 oranında azalmıştı. Bu azalmaya küresel piyasada bulunan Ripple ve Bitcoin Cash gibi diğer büyük kripto para birimleri de eşlik edip %50 değer kaybettiler. Bu gerilemeden sadece Ethereum etkilenmedi.

Bitcoin ve diğer altcoin’lerin fiyatları önemli oranda düştüğü halde; yatırımcı, yazar ve finans piyasası yorumcusu olan Brian Kelly, pazarın Asya pazarından ABD ve Avrupa’daki perakende ticaret şirketlerine geçiş eğiliminde bir değişim yaşadığını belirtti. Bitcoin vadeli işlemleri ve sıkı şekilde düzenlenen borsalar yoluyla, artan sayıda kurumsal yatırımcı kripto para pazarına yatırım yapmaya başladı.

Brian Kelly CNBC’ye yaptığı değerlendirmede küresel kripto piyasasını vuran büyük düzeltmeden sonra bile Bitcoin’e yatırım yapmanın en iyi zamanı olduğuna inandığını söyledi ve ekledi:

“Şimdi, herkes defalarca Bitcoin bitti diyor. Şimdiye kadar Bitcoin’i 175 kez öldürdüler. Şu an satın alma için takibe başlama zamanı. Hala para akışı durmadı. Bu Bitcoin’nin sonu değil.‘’

Kripto para piyasası 550 milyar dolarlık bir endüstriye dönüşmüş olsa da, Bitcoin Chicago Board Options Exchange (Cboe) ve CME Group gibi kurumsal yatırımcıların ve finans kuruluşlarının görüşleriyle şu anda sadece kripto para olarak kalmaya devam ediyor.

Bunun yanı sıra, ABD’de vergi beyannamesi doldurma zamanının yakın olduğunu ve Güney Kore kripto piyasalarında Ocak ayı sonuna kadar ticari hesapların açılacağını hesaba katarak hareket etmek gerekiyor. Bu iki faktör kripto para birimlerinde özellikle de Bitcoin hacminde ve fiyatında bir artışa neden olabilir.

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Rusya’nın En Büyük Bankasının CEO’su: Kripto Paralar Yasaklanmamalı

Sonrakini Oku

Starbucks Blockchain’e Sıcak Bakıyor

Bir Cevap Yazın