Silk Road Kurucusu: Bitcoin 1.000 Doları Görebilir

Silk Road’ın tutuklu kurucusu Ross Ulbricht, Bitcoin (BTC) hakkında yaptığı kritik tahmin ile bir anda bütün sosyal medyanın gündemine düştü. Yasa dışı ürünlerin satışını yaptığı dark web platformu Silk Road’ı kurması yüzünden FBI tarafından yakalanıp müebbet hapse mahkum edilen Ulbricht, bu tahminini ise avukatı ve Twitter aracılığıyla paylaştı

Ulbricht’e göre Bitcoin 14.000 dolara ulaştığımız 2019 Temmuz tarihinden beri düşüş trendinde. Boğa piyasasının bittiğini ve şu an ayı piyasasının ilk aşamasında olduğumuzu belirten ünlü isme göre, ayılardan kurtulmamız için iki aşama daha geçirmemiz gerekiyor. Bu aşamalarda ise fiyat ciddi anlamda düşebilir.

Bitcoin’de Sert Düşüş Bekleniyor

Daha önceki Bitcoin ayı piyasalarını inceleyen tecrübeli isim, iki ünlü düşüşte fiyatın %86 ve %92 gerilediğinin altını çizdi. Bitcoin’in şu an da bunlara benzer bir düşüş yaşaması sonucunda fiyat 1.200 dolara kadar gerileyebilir. Analistin bu tahmini pek “olumlu” karşılanmasa da kendisi boğa p

Ross, 1.200 dolarlık tahmininden sonra fiyatın yavaş yavaş toparlanacağını ve Haziran ayı itibariyle boğa piyasasının bitebileceğini de vurguladı. Ulbricht’in bu tahmini direkt olarak daha önceki sezonlardaki hareketlere bağlı olsa da BTCnin yine böyle hareket edeceğine dair herhangi bir sinyal bulunmuyor.

Ulbricht yaptığı bu tahminle ise takipçilerinden tepki aldı. Bilindiği üzere Tim Draper ve Roger Ver de dahil birçok kişi Ulbricht’in hapisten çıkması için destek veriyor ve bu konuda imza kampanyaları bile düzenlendi. Ulbricht’in Bitcoin fiyat tahmini ise bu desteklerin ortadan kalkmasına neden olabilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

1 BTC Emeklilikte Yeterli Olur Mu?

Sonrakini Oku

Çin’deki Kripto Para İşletmeleri, Regülatörlere Karşı Güçlerini Birleştirdi

Bir Cevap Yazın