Sıcak Gelişme: Trabzonspor da Kendi Kripto Para Birimini Piyasaya Sürüyor!

Türkiye’nin en köklü futbol kulüplerinden birisi olan Trabzonspor da geçtiğimiz aylarda kendi kripto para birimini piyasaya süren Galatasaray’dan sonra benzer bir adım attı. Spor odaklı kripto para projesi Chiliz ile ortaklık imzalayan Trabzonspor Futbol Takımı’nın kripto para biriminin TRA olduğu ve bunun yakında piyasaya sürüleceği açıklandı.

Trabzonspor Taraftar Token’ı TRA Nedir?

Trabzonspor Taraftar Token’ı (TRA), taraftar oylamaları ve Socios.com üzerinden yapılacak çeşitli ödül kampanyaları için kullanılabilecek. Trabzonspor taraftarları söz konusu kripto parayı kullanarak kulüp üzerindeki etkilerini arttırıp, önemli kararlarda oy hakkına sahip olacak.

Trabzonspor Genel Müdürü Sinan Zengin konu hakkında yaptığı açıklamada böyle bir işbirliğinden çok mutlu olduklarını ve bu projenin kulübü heyecanlandırdığını vurguladı. Bu ortaklık sayesinde taraftarlar ile çok daha etkili bir iletişime sahip olunacağını açıklayan Zengin, taraftarların kulüp üzerinde daha fazla etkiye sahip olacağını da vurguladı.

Chiliz ve Socios.com kurucusu ile CEO’su Alexandre Dreyfus ise Türkiye içerisinde futbola olan ilginin ve tutkunun inanılmaz boyutlarda olduğunu, buna ek olarak yeni teknolojileri benimseme oranının da kendilerini mutlu ettiğini belirtti. Bu özel haber KAP’a da bildirildi ve tam anlamıyla resmiyet kazandı.

Dreyfus buna ek olarak ilerleyen haftalarda başka Türk futbol kulüpleri için de duyurular yapılacağını belirtti. Galatasaray ve Trabzonspor’un kripto paralarından sonra hangi kulüplerin sırada olduğu ise büyük bir merak konusu.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin’in Mucidi Satoshi Nakamoto Hakkında Yeni İddia!

Sonrakini Oku

Borsaya Büyük Saldırı: Saldırganlar Bitcoin İstiyor

Bir Cevap Yazın