Sıcak Gelişme: Müjde! Dev Banka Kripto Para Hizmetlerini Başlattı!

Kripto para piyasaları adeta kan ağlıyor fakat güzel haberler de geliyor. En büyük bankalardan biri kripto para alım/satımıyla alakalı duyuru yayınladı. Peki hangi kripto paralar desteklenecek ve Brezilya’nın en büyük bankası kripto para hizmetleri için hangi şirketle çalışacak? FUD’un ortasında gelen müjde piyasaları olumlu etkiler mi?

Dev Banka Kripto Para Hizmetlerini Başlattı

Piyasa değerine göre Brezilya’nın en büyük dijital bankası olan Nubank, platformuna Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) satın alma ve satma seçeneği eklediğini duyurdu. Paxos, tarafından desteklenecek kripto para hizmetlerinde altyapı ortağı da belli oldu. Paxos, ürünün Perşembe günü kademeli olarak Brezilya’daki Nubank kullanıcılarının hizmetine sunulacağını belirterek, Temmuz ayı sonuna kadar tüm müşterilerine ulaşacağını da sözlerine ekledi. Paxos‘a göre, kullanıcılar Brezilya reali ile kripto alıp satabilecekler, ancak başlangıçta kripto çekemeyecek veya yatıramayacaklar.

Şirketin web sitesine göre, Nubank şimdiye kadar kullanıcıların yalnızca yatırım birimi NuInvest aracılığıyla kullanılabilen borsada işlem gören fonlar aracılığıyla kriptoya yatırım yapmasına izin veriyordu.

Bankalar ve Kripto Para

Henüz direkt olarak bankalar üzerinden kripto paralara yatırım yapma imkanına ülkemizde sahip değiliz. Ancak bunun nasıl bir kolaylık olduğunu düşünün. Dev şirketler veya fonlar kendilerini kripto para borsalarında yatırım yaparak riske etmek istemiyor. Aynı zamanda düzenleyici belirsizlik sebebiyle kripto para borsası kullanımına da sıcak bakmıyorlar. Fakat bu, onların kripto para yatırımı yapmak istemediklerini göstermiyor.

Bankalar tarafından sunulacak kripto para yatırımı hizmetleri çok daha kolay bir şekilde özellikle kurumsalların kripto paralara dahil olmasını sağlayacak. Aynı zamanda bankaların kripto para ekosistemine dahil olarak müşterilerinin yatırım hacimlerini rakiplerine kaptırması da önlenecek. Dünyadaki büyük bankaların birçoğu hali hazırda kripto para yatırımlarına aracılık etmek için çalışmalarına devam ediyor. JPMorgan, BoA ve diğerleri müşterilerini kripto para borsalarına veya diğer aracı yatırım şirketlerine kaptırmak istemiyor. Bitcoin henüz bu habere herhangi bir olumlu tepki vermiş değil ve yazı hazırlandığı sırada 30.000 doların altında kalmaya devam ediyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ünlü Analistten Bitcoin ve Altcoin’ler İçin Kritik Açıklama! Ayı Piyasası Ne Kadar Sürecek?

Sonrakini Oku

Terra UST Olayının Tüm Detayları! Vakfın Atacağı Adımlar Dahil!

Bir Cevap Yazın