Sıcak Gelişme: JP Morgan Bitcoin İçin Adil Fiyatı Belirledi!

Amerikan bankacılık devi JPMorgan, bugün yayınladığı bir raporda Bitcoin (BTC) fiyatına dair önemli bir açıklama yaptı.

JPMorgan: ”Bitcoin, Değerinin Altında”

Kripto para piyasası, kötü günler geçirirken, Bitcoin de ayakta kalma mücadelesi veriyor. Ancak, JPMorgan yaptığı açıklamada Bitcoin‘in şu anda değerinin altında olduğunu belirtti. JPMorgan’ın araştırma ekibi, BTC’nin adil fiyatının şu anda 38.000 dolar olduğunu tahmin ediyor. Amerika’nın en büyük bankası, kripto para birimlerini gayrimenkulün yerine tercih edilen alternatif varlık olarak kabul etti. Mart ayında, JPMorgan’ın küresel piyasalar başkanı Troy Rohrbaugh, bankanın müşterilerle kripto para konusunda hizmet vereye devam edeceğini söyledi.
JPMorgan stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou, piyasanın geçen ay kapitülasyon yaşadığını kaydetti. Bununla birlikte, JPMorgan stratejistleri Bitcoin ve genel olarak  kripto para piyasası konusunda iyimser. Bitcoin kısa süre önce  art arda sekizinci hafta kırmızı bölgede kalarak yeni bir rekor kırdı. Lider kripto para birimi, an itibariyle 30.000 doların altında işlem görmeye devam ediyor. Bitcoin’in kötü performansı, temel olarak Federal Rezerv’in enflasyonu düşürmek için faiz oranlarını artırmaya kararlı olduğu mevcut makro ortama bağlanıyor.
 

JPMorgan’dan Çarpıcı Terra Yorumu

Terra’nın (LUNA) çöküşü, kripto para piyasasında önemli bir  itibar ve güven hasarına neden oldu, Ancak JPMorgan, bu kaosun risk sermayesi finansmanı üzerinde önemli bir etkisi olmayacağına inanıyor. Bugün erken saatlerde, özel Amerikan risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz, kripto para birimlerine ve hisse senetlerine yatırım yapmak için 4,5 milyar dolarlık bir kripto para fonu duyurdu. Andreessen Horowitz, kripto para piyasasının yoğun bir ayı piyasasının ortasında olduğu Haziran 2018’de ilk kripto para birimi fonunu başlattı. Risk sermayesi devinin genel ortağı Arianna Simpson, bu tür dönemlerin yatırımcılar için daha fazla fırsat sunduğunu iddia ediyor.
ABD ve Avrupa ülkelerinde yüksek enflasyon ile mücadele devam ederken, bugün Yeni Zelanda Merkez Bankası faiz oranlarını tekrar artıracağını duyurdu. Fed’in de hem hisse senetleri hem de kripo para piyasası üzerinde baskı yaratan yeni para politikasına devam etmesi bekleniyor. S&P 500 endeksi, zirvesinden yüzde 20 düştü. Ekonomistlere göre, bu gelişme ayı piyasası olarak tanımlanabilir. Nasdaq 100 ve S&P 500’ün Bitcoin ile yüksek korelasyonu dikkate alındığında, bu BTC’nin fiyat hareketi için olumsuz bir gelişme.
 
 
Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Dev Kripto Para Borsalarına Terra Şoku!

Sonrakini Oku

Bu Veriler Çin Hükümetini de Şaşkına Çevirdi!

Bir Cevap Yazın