Sıcak Gelişme: Elon Musk, Dogecoin İle İlgili Bomba İddiayı Binance CEO’su CZ’ye Yöneltti!

Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter üzerinden Binance CEO’su Changpeng Zhao’yu etiketleyerek Dogecoin kullanıcıları hakkında önemli bir demeç kaydetti. Dogecoin ile ilgili olan bu soru, Elon Musk tarafından Binance CEO’suna yöneltildi.

Neler Oluyor?

Milyarder iş insanı Elon Musk, Dogecoin ile ilgili şüpheli işlemlerin kaydedildiğine inanıyor. Binance CEO’suna yönelttiği soruda ise Musk tam olarak şunları ifade etti: “Hey CZ, Dogecoin kullanıcı işlemlerinde neler dönüyor? Şüpheli görünüyor.”

Elon Musk, tweet’inin akabinde Dogecoin fiyatı gün içerisinde %3’ün üzerinde artış ile dikkat çekiyor. DOGE, günlük işlem hacmi %74’ü aşkın yükseliş ile düşüşün hakim olduğu piyasada önemli bir veri olarak göze çarpıyor.

Bilindiği üzere yaklaşık iki hafta önce Binance, Dogecoin para çekme işlemlerini geçici olarak askıya almıştı. Sürüm güncellemesi dolayısıyla Dogecoin para çekme işlemlerinde bir aksaklık yaşayan Binance, tepkilerin akabinde DOGE işlemlerini kısa süreliğine durdurduğunu açıklamıştı.

Bu açıklama Dogecoin topluluğu tarafından tepkiyle karşılanırken, kullanıcılar uzayan teknik aksaklıktan yakınmıştı. Dogecoin işlemlerindeki şüpheli aksaklık, işlem ve teknik sorunlar Tesla CEO’Su Elon Musk’ın radarına girdi.

Milyarder girişimci Musk, Twitter üzerinden Binance CEO’su Changpeng Zhao‘ya konuyla ilgili sorusunu yöneltirken “şüpheli” ifadesi ise dikkat çekti. Bunun üzerine güvenli kripto para işlemi için bazı argümanlar ortaya koyan anonim bir kullanıcının yorumlarını onaylayan Musk, merkezi borsa güvensizliğine onay verdi.

Binance’in Elon Musk’a Cevabı!

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, milyarder girişimci Elon Musk’ın Dogecoin iddiasına yanıt verdi. Resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre işlemlerin şüpheli olmadığı vurgusu yapılırken sinir bozucu işlem aksaklıkları üzerinde çalışmaların devam ettiği bildirildi.

Resmi kanaldan gelen açıklama, tepkilere bir miktar su serpti. Elon Musk, Binance’in ifadesinin ardından yanlış işlem yapmadığı halde teknik aksaklıklardan dolayı zarar gören Dogecoin kullanıcılarının korunması gerektiğini belirtti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin (BTC) Türk Lirası Bazında Yeni Rekora İmza Attı!

Sonrakini Oku

Ocak 2022’de Yüzde 2500 Artabilir! Alex Becker 3 Favori Altcoini Paylaştı!

Bir Cevap Yazın