Sıcak Gelişme! BtcTurk’de Yaşanan Erişim Kesintileri Sona Erdi

Dün gece saatlerinden beri ulaşım sağlanılamayan BtcTurk, geçtiğimiz dakikalarda borsanın birkaç saat içerisinde işlemlerine devam edeceğini duyurmuştu. An itibarıyla BtcTurk’de yeni bir gelişme daha yaşandı. İşte detaylar….

BtcTurk’te Yaşanan Kesintiler Sona Erdi

Türkiye’nin önde gelen kripto para borsalarından olan BtcTurk’de dün akşam saatlerinde bir kesinti yaşandı. Yaşanan bu kesinti ile birlikte kullanıcılar hesaplarına giriş yapmaya çalışırken şu şekilde bir uyarıyla karşılaştı.

Ancak sabah saatlerinde borsanın resmi Twitter hesabından kesintinin birkaç saat içerisinde son ereceği belirtildi. Ancak an itibarıyla yayınlanan yeni bir duyuruya göre BtcTurk’de yaşanan kesintinin sona erdiği bildirildi.

BtcTurk tarafından yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde;

“Değerli kullanıcılarımız,
 
BtcTurk web sitesi ve mobil uygulamalarında yaşanan erişim kesintileri sona ermiştir. Hesap bilgileriniz ile giriş yaparak tüm Türk Lirası ve kripto para bakiyelerini görebilirsiniz.
 
Diğer tüm işlemler sırasıyla aktif hale getirilecek ve sosyal medya hesaplarımızdan duyurulmaya devam edecektir. Sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.”

Microsoft Azure Sorunu Doğruladı

Popüler kripto para borsası BtcTurk, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla başta sorunun servis sağlayıcılarından kaynaklandığını dile getirdi. Ancak birkaç saat sonra yapılan bir başka açıklamada sorunun Microsoft Azure’den kaynaklandığını ve Azure mühendislerinin sorunu çözmek için çalıştığını bildirdi.

Geçtiğimiz dakikalarda ise Microsoft Azure’den yapılan bir açıklama ile sorunun kendilerinden kaynaklandığını doğruladı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ünlü YouTuber’lar Kripto Dolandırıcılarının Hedefi Oldu! 10’a Yakın Youtube Hesabı Hack’lendi

Sonrakini Oku

OpenSea Hack Girişimi Ne Kadar Mal Oldu?

Bir Cevap Yazın