Sıcak Gelişme: Bitcoin Safiye Yakalandı!

Son günlerde Türkiye içerisindeki kripto para sektörünün en çok konuştuğu kişilerden ve olaylardan birisi olan Bitcoin Safiye, Bursa polisi tarafından yapılan operasyon ile resmen yakalandı.

30 Milyon TL’lik Bitcoin Dolandırıcılığı

İlk olarak Aydın Emniyet Müdürlüğü tarafından hakkında arama izni çıkartılan Bitcoin Safiye’nin aralarında doktor, polis, uzman çavuş ve buna benzer birçok iş grubundan kişilerin bulunduğu kırk kişiyi 30 milyon TL civarında dolandırdığı belirtilmekteydi. Polisin Bitcoin Safiye’yi aramasına neden olan suç ise ”Bilişim Sistemleri Banka ve Kredi Kurumları’nın araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık yapılması” olarak vurgulanmaktaydı.

Safiye’nin özellikle Aydın bölgesinde dolandırdığı kişilerden 600 Bitcoin (BTC) topladığı belirtilmekteydi ve bu miktarın yazının kaleme alındığı an itibariyle değeri milyonlarca TL’yi aşmakta. Hakkında arama emri çıkartılmasına rağmen eğlence mekanlarında eğlenirken görüntüleri ortaya çıkan Bitcoin Safiye, ikinci bir çiftlik bank vurgununa bile benzetilmişti.

Safiye’nin böyle bir dolandırıcılığı yapabilmesinin arkasındaki yöntem ise, evini, arabasını ve buna benzer birçok varlığını satarak ilk aylarda ağına kattığı kişilere ciddi kar payı dağıtması olarak bilinmekte. Bir süre belirli bir kazanç sağlayan kurbanlar da Bitcoin Safiye’ye güvenerek daha fazla yatırım yaptı ve en sonunda şüpheli isim topladığı bütün BTC’ler ile birlikte kayıplara karıştı.

Bitcoin Safiye’nin nasıl bir ceza alacağı ise merak konusu oldu.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

“Libra, IMF’in Kontrolünde Daha İyi Hizmet Verir”

Sonrakini Oku

Bitcoin, Ünlü Reality Show’unda Yer Aldı!

Bir Cevap Yazın